Spiderman kontratakuje

Już latem posiadacze PSX-a będą mogli rozkoszować się wirtualnymi przygodami człowieka-pająka.

Mimo, iż już za trzy dni odbędzie się oficjalna światowa premiera PlayStation 2, producenci gier nadal zapowiadają wydawanie nowych tytułów na poprzednią wersję konsoli Sony. Zespół programistów z Neversoft przygotowuje właśnie wirtualną wersję przygód komiksowego Spidermana.

Produkt reprezentuje gatunek action 3D, w którym otoczenie ukazywane jest z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Gracz przejmuje kontrolę nad postacią tytułowego człowieka-pająka i podejmuje się zadania oczyszczenia miasta z wszelakiej maści zbirów. Nasz bohater poza perfekcyjnie opanowanymi technikami walki wręcz posiada szereg zdolności specjalnych m.in. umiejętność posługiwanie się lepką siecią oraz swobodnego chodzenia po ścianach. Gra oferować będzie osiem misji, które dodatkowo podzielone zostaną na mniejsze części składowe. Jeśli chodzi o oprawę graficzną, to za jej generowanie odpowiedzialny jest zmodyfikowany engine ze znakomitego Tony Hawk's: Pro Skater.

Według zapewnień autorów, Spiderman trafi na sklepowe półki już latem bieżącego roku. Ogólnoświatowa dystrybucja produktu zostanie powierzona firmie Activision.


Zobacz również