Spielberg nie stworzy kolejnej gry wideo

Po wielu miesiącach plotek i niepewności, amerykańska firma Electronic Arts przyznała, że produkcja kolejnej gry Stevena Spielberga zostaje wstrzymana. Konkretne powody, dla których podjęto tę decyzję nie zostały podane.

O wspólnym przedsięwzięciu Electronic Arts i znanego reżysera po raz pierwszy powiedziano coś publicznie cztery lata temu. Oryginalna umowa między Spielbergiem a amerykańską korporacją zakładała, że stworzy on pod jej skrzydłami aż trzy produkcje. Do tej pory - w roku 2007 - wydano zaledwie jedną z nich. Wszystko wskazuje na to, że póki co wielbiciele elektronicznej rozrywki będą musieli zadowolić się właśnie tym tytułem - Boom Blox.

Jeden z przedstawicieli Electronic Arts, wyznał na łamach serwisu Joystiq, że produkcja kolejnej gry Spielberga - projektu noszącego nazwę LMNO - została wstrzymana. Odrobinę bardziej wylewny był natomiast były pracownik EA, niejaki Jake Kazdal. Zdradził on, że zanim powstało LMNO w sklepach już pojawiły się produkcje łudząco podobne do projektu Spielberga. Wydawanie bardzo podobnej gry byłoby więc ryzykownym posunięciem bizneswoym.

Niestety nie da się ocenić czy w starciu z "podobnymi tytułami" pozycja amerykańskiego reżysera byłaby bez szans. Nigdy nie pokazano żadnych pochodzących z niej materiałów. Wiadomo jedynie, że LMNO prawdopodobnie był grą z gatunku action-adventure.