SpinQ - spiralne chłodzenie Thermaltake

Firma Thermaltake wprowadziła oficjalnie do swojej oferty nowy cooler CPU - model, któremu nadała oznaczenie SpinQ. Urządzenie wyposażono w aluminiowy radiator w kształcie cylindra, który zbudowano przy wykorzystaniu spiralnie rozmieszczonych żeberek.

Nowy cooler CPU , który był już prezentowany na sierpniowej konferencji NVISION 08, wyróżnia się dosyć nietypową konstrukcją. Urządzenie korzysta bowiem z sześciu miedzianych ciepłowodów (każdy o średnicy 6 mm), które przekazują generowane przez procesor ciepło (za pośrednictwem miedzianej podstawy) do składającego się z spiralnie rozmieszczonych aluminiowych żeberek (50 sztuk) radiatora w kształcie cylindra. W jego wnętrzu umieszczono 80-milimetrowy wentylator, którego łopatki obracają się z prędkością 1000 - 1600 obrotów na minutę i generują hałas na poziomie 19 - 28 dBA (jest on podświetlany niebieskimi diodami LED, natomiast jego żywotność sięga 50 tysięcy godzin).

Thermaltake SpinQ

Thermaltake SpinQ

Sprzęt mierzy 121,63 x 90 x 151,85 mm, waży 667 gramów i przeznaczony jest do współpracy zarówno z procesorami Intela (LGA775) jak i układami AMD (AM2 /AM2+ /939/754). Nie jest on niestety przygotowany do chłodzenia najnowszych procesorów Core i7.

Niestety cena nowości nie została podana. Więcej na jej temat można znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również