Splinter Cell: Chaos Theory w trakcie tłumaczeń

Firma Cenega Poland, polski dystrybutor kolejnej części hitu Splinter Cell, noszącej tytuł Splinter Cell: Chaos Theory poinformowała o rozpoczęciu prac lokalizacyjnych nad tym tytułem.

Akcja Splinter Cell: Chaos Theory dzieje się w niespokojnym roku 2008, w którym szczególnie nasiliły się działania terrorystów, którzy blokują dopływy prądu, wpływają na funkcjonowanie giełdy, dokonują włamań do systemów obrony kraju, itp. Nikt nie jest bezpieczny i do akcji musi wkroczyć Sam Fisher, najlepszy agent Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA - będzie on musiał działać szybko, niezauważenie, atakować znienacka z użyciem różnych rodzajów broni. Tym razem głównym celem działań Sama będzie zdemaskowanie tajnego porozumienia między japońskim admirałem, szalonym hackerem i przywódcą międzynarodowej organizacji paramilitarnej. Jeśli jego misja nie powiedzie się, może dojść do trzeciej wojny światowej!

W najnowszej części gry Sam Fisher nie będzie musiał działać sam - dzięki nowemu trybowi kooperacji z pomocą przyjdą mu jego przyjaciele. Wraz z kolejną częścią Splinter Cell'a rozszerzone zostały zdolności kierowanego przez gracza agenta sił specjalnych, zwiększony został także arsenał broni. Jak podają twórcy gry poprawiony został realizm gry - głównie dzięki doskonałemu silnikowi fizycznemu, który zapewnia bardzo wysoki poziom interakcji z otoczeniem. Programiści zwiększyli też poziom sztucznej inteligencji przeciwników Sama Fishera oraz umożliwili graczowi decydowanie o czynach kierowanego przez nich bohatera - każde zadanie można wykonać na dziesiątki sposobów. Znacznie poprawiono również oprawę wizualną gry.

Wedle informacji podanych przez firmę Cenega Poland, rozpoczęły się już prace lokalizacyjne nad Splinter Cell: Chaos Theory. Gra ma być w pełni spolszczona, a co ciekawe - w zestawie, do dyspozycji gracza znajdą się dwie wersje językowe - polska i angielska. Cena gry wynosić będzie 99,90 zł. Data premiery nie została jeszcze podana.

Więcej informacji można znaleźć na stronie polskiego producenta gry Splinter Cell: Chaos Theory.