Split Apple - recenzja (iOS)

Zawody łucznicze na telefonie iPhone? Okazuje się, że to jak najbardziej możliwe, a wszystko dzięki produkcji Split Apple przygotowane przez MKO Games. Czy jednak tytuł ten wciągnie nas na dłuższą chwilę?

Split Apple - trochę strzelania i raczej kiepska grywalność

Split Apple:

Plusy:

- duża ilość trybów gry

- ciekawe celowanie

Minusy:

- wieje nudą

- kiepska grafika

Ocena: 2/5

Split Apple to typowa gra zręcznościowa stworzona przez programistów z MKO Games, która jest dostępna w serwisie iTunes. Wcielamy się tu w średnio ogarniętego łucznika, a naszym zadaniem jest zdobycie jak największej ilości punktów. Te przyznawane są oczywiście za celne strzały do tarczy.

Już na początku rozgrywki Split Apple wita nas nie najlepszą grafiką. Wszystko jest tu kanciaste i przypomina czasy, w których postacie rysowane jako obiekty trójwymiarowe były rzadkością Podobnie sprawa przedstawia się ze ścieżką dźwiękową - jest w porządku, ale głowy nie urywa.

Zobacz również:

  • Zobacz najlepsze promocje na iPhone! [Aktualizacja 02.12.2021]
  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 i 2022 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 2.12.2021]

Atutem Split Apple jest natomiast liczba trybów gry: Practice (zwykły trening z nieograniczoną liczbą strzał), Challenge (przechodzimy przez serię zadań, w których musimy trafiać do różnych celów z różnych odległości), Time Trial (przez jedną minutę musimy zdobyć jak najwięcej punktów) oraz Pop Up (strzelamy do chowających się tarcz). Niestety wszystkie stworzone są w dość przewidywalny i nudny sposób.

Ciekawe w Split Apple prezentuje się także system celowania. Przesuwając palcem po prawej stronie ekranu naciągamy łuk, a potem, korzystając z akcelerometra, staramy się wybrać optymalny tor lotu dla naszej strzały. Pod uwagę musimy wziąć grawitację oraz siłę i kierunek wiatru. W praktyce sprawdza się to całkiem nieźle.

Gra Split Apple nie wciągnęła mnie jednak na czas dłuższy niż kilka chwil i gdy weźmiemy pod uwagę jej koszt (0,79 euro), to szybko dojdziemy do wniosku, że nie jest warta swojej ceny. Przynajmniej nie wtedy, gdy ktoś nie jest pasjonatem łucznictwa. Szczerze mówiąc nie zrobiłaby na moim telefonie furory nawet gdyby była dostępna za darmo.

Zachęcam do przeczytania pozostałych tekstów dotyczących gier na telefon iPhone czy też platformę iOS. Warto także bliżej poznać grę Angry Birds Rio będącą prawdziwym hitem wśród posiadaczy telefonów komórkowych.