Spodnie kompatybilne z... iPodem

Firma Levi Strauss zamierza wprowadzić do swojej oferty nowe dżinsy, wyposażone w specjalną kieszeń, ułatwiającą korzystanie z przenośnego odtwarzacza audio iPod firmy Apple.

Przystosowanie spodni do potrzeb użytkowników iPoda nie ograniczy się do wyposażenia ich w kieszeń o odpowiednich rozmiarach - w kieszeni znajdą się również otwory ułatwiające obsługę urządzenia, a także... pilot zdalnego sterowania oraz słuchawki. Wiadomo już, że nowe spodnie nazywać się będą RedWire DLX Jeans oraz, że planowana jest zarówno wersja damska, jak i męska. Cen dżinsów, które w sklepach mają pojawić się za kilka miesięcy, na razie nie podano. Nie wiadomo też, czy spodnie dostępne będą w kilku wersjach, przystosowanych do współpracy z różnymi modelami iPodów (np. Shuffle lub nano), czy też tylko w jednej.

Warto wspomnieć, że Levi Strauss nie jest pierwszą firmą, w której ofercie znajdzie się część garderoby, przystosowana do współpracy z urządzeniem elektronicznym - takie produkty sprzedaje m.in. amerykańska firma ScotteVest. W jej ofercie znaleźć można m.in. kurtkę Gadget Jacket, która wyposażona jest w całą masę kieszeni i schowków na sprzęt elektroniczny, a także panele, umożliwiające zasilanie gadżetów energią uzyskaną ze światła słonecznego (pisaliśmy o niej w tekście "Kurtka zasilana słońcem").