Spodziewane ceny nowej generacji tabletu Nexus 7

Od dłuższego czasu w sieci pojawiają się pogłoski na temat nowej generacji tabletu z systemem Android namaszczonego przez samo Google. Nie ma jeszcze daty wprowadzenia produktu na rynek, ani nawet potwierdzonej specyfikacji drugiej generacji Nexusa 7, ale najprawdopodobniej do sieci wyciekły już przyszłe ceny nowych urządzeń.

Tablet Google Nexus 7, wyprodukowany przez firmę ASUS, okazał się dużym sukcesem, zarówno wizerunkowym jak i sprzedażowym. Wszystko ze względu na dobrą specyfikację i bardzo przystępną cenę, a także terminowe aktualizacje systemu. Po roku od jego premiery użytkownicy wypatrują już jego następcy. Wszystko wskazuje na to, że druga generacja siedmiocalowego tabletu Nexus pojawi się już niebawem.

Tak jak zeszłoroczny model, nowy Nexus 7 dostępny będzie w dwóch wersjach różniących się pojemnością: 16 GB oraz 32 GB. AndroidCentral opublikował zdjęcie rekordu w cyfrowym katalogu sklepu z elektroniką, w którym obie te wersje widnieją z cenami odpowiednio 229 oraz 269 dolarów. Ceny nie wyglądają źle, zwłaszcza biorąc pod uwagę spodziewaną specyfikację. Pozostaje tylko pytanie, czy dotyczą one modeli z wejściem na kartę SIM i - miejmy nadzieję - łącznością LTE. Na odpowiedź na to pytanie musimy jeszcze trochę poczekać.

Jest duża szansa, że nowy Nexus zadebiutuje na rynku razem z nową odsłoną Androida oznaczoną numerkiem 4.3, ale najprawdopodobniej nowy system nie przyniesie dużych zmian. Wedle wielu różnych źródeł Nexus 7 drugiej generacji ma działać w oparciu o układ SoC Qualcomm Snapdragon 600 z czterordzeniowym procesorem. Aparat fotograficzny obecny w urządzeniu ma robić zdjęcia w rozdzielczości 5 megapikseli. Możliwe, że siedmiocalowy ekran otrzyma rozdzielczość 1080p.