Spokojnie, będzie Creative Suite 3 dla "starych" Maków

Po tym, jak w minionym tygodniu koncern Adobe udostępnił wersję beta apliakcji do edycji audio Soundbooth, przeznaczoną tylko dla komputerów z procesorami o architekturze x86, w społeczności użytkowników Macintoshy z układami PowerPC zrodziły się obawy, iż kolejne wydanie pakietu Creative Suite również nie będzie kompatybilne z używaną przez nich platformą. John Nack, menedżer produktu w Adobe odpowiedzialny z rozwój Photoshopa, uspokaja - Creative Suite 3 będzie dostępny dla "starych" Maków.

John Nack poświęcił temu zagadnieniu osobny wpis w swoim blogu. Nack uspokaja użytkowników mówiąc, iż takie programy jak Photoshop, Flash, Dreamweaver czy Illustrator były od dawna rozwijane na platformę Mac PowerPC i kolejne ich wersje będą ukazywać się w wydaniach uniwersalnych, działających na Macintoshach z różnymi architekturami CPU.

Przedstawiciel koncernu wyraża się jednak jasno o przyszłości aplikacji dla Mac OS X. "Gdybyście byli Adobe i rozpoczęli prace nad nową aplikacją dokładnie w tym czasie, kiedy Apple mówi wam 'Ta architektura procesorów jest dla nas martwa', czy skierowalibyście swoje wysiłki w kierunku rozwoju narzędzia na tę platformę czy skupili się na czymś innym?" Uważa on, iż migracja Apple na procesory Intela oznacza, że łatwiej jest tworzyć oprogramowanie dla Mac OS X i Windows, gdyż w cyklu produkcyjnym zamiast konieczności optymalizacji narzędzi dla dwóch różnych platform można skupić się na jednej architekturze procesorów. Programiści zaś mogą więc poświęcić więcej czasu dopracowywaniu aplikacji.

Więcej informacji: Blog Johna Nacka