Społeczność Reddit po zamachu w Bostonie urządziła "polowanie na czarownice". Teraz przeprasza

Serwis internetowy Reddit zamieścił oświadczenie, w który przeprasza za "polowanie na czarownice". Doszło do niego po zamachu w Bostonie.

Po zamachu w Bostonie nie tylko odpowiednie służby państwowe rozpoczęły poszukiwania winnych. Również społeczność związana z serwisem Reddit postanowiła się w nie zaangażować i szybko wytypowała grono podejrzanych. Znalazł się wśród nich Sunil Tripathi, student z Brown University, którego od połowy marca bezskutecznie poszukiwała zrozpaczona rodzina.

Jego nazwisko zaczęło się pojawiać w tak wielu nienawistnych doniesieniach związanych z zamachami, że bliscy zmuszeni zostali do zawieszenia działalności strony, za pośrednictwem której próbowali go odnaleźć. Doszło więc do swego rodzaju wirtualnego linczu, którego niewinne ofiary zostały ostro zaatakowane przez internetową społeczność.

Dwa dni temu na łamach portalu pojawiło się oświadczenie, w którym Erik Martin z serwisu Reddit przeprosił za, jak to określił, "polowanie na czarownice". Szczególne przeprosiny skierował też do rodziny poszukiwanego mężczyzny:

"Chcemy wykorzystać tę okazję, aby przeprosić was publicznie za ból, jaki musieliście znosić" - napisał Martin.

Jak widać, serwis Reddit (a w zasadzie jego użytkownicy) stał się niechlubnym przykładem najgorszych społecznych zachować do jakich może dochodzić Internecie.


Zobacz również