Spore coraz bliżej. EA odkrywa kolejne karty

Producent jednej z najlepiej zapowiadających się tegorocznych premier zdradził kilka nowych informacji dotyczących rozgrywki. Teraz Electronic Arts przybliżyło graczom drugą fazę ewolucji w Spore.

Po ostatnich doniesieniach Electronic Arts znamy już dwie fazy rozwoju bohaterów gry Spore. W pierwszej gracz będzie się zmagał z przetrwaniem w świecie wodnym jako prymitywny organizm. Żywiąc się i unikając niebezpieczeństw związanych chociażby z pochłonięciem przez większy organizm trzeba będzie tak ukształtować swoje DNA aby móc wyjść na ląd.

Druga faza, nazwaną Fazą Stworzeń, pozwoli na dalsze doskonalenie organizmu tym razem już poza środowiskiem wodnym. Wraz z wykształconymi odnóżami będzie można podróżować po trójwymiarowym świecie. Najważniejsza w tej fazie będzie interakcja z innymi stworzeniami. Dzięki zastosowaniu określonych zachowań, jak chociażby agresywnych, będzie zbierane DNA. Dzięki niemu prowadzony przez nas organizm zyska nowe umiejętności lub ulepszy obecne.

Zgodnie z doniesieniami Electronic Arts, premiera Spore odbędzie się we wrześniu tego roku. Mamy jednak nadzieję, że jest to już ostateczny termin.