Spore na końcowym etapie produkcji

Gra Spore po raz pierwszy została zapowiedziana w 2005 roku i pomimo, że nie ujrzała jeszcze światła dziennego, to ma już całkiem spore grono zwolenników. Jak się okazuje, tytuł ten jest już na końcowym etapie produkcji i lada chwila wkroczy w fazę "gold".

W wywiadzie udzielonym serwisowi Shacknews producent Spore, Thomas Vu, stwierdził że programiści potrzebują jeszcze około tygodnia na ukończenie gry. Natępnie dzieło będzie mogło zostać przekazane do masowej produkcji. Wygląda więc na to, że data premiery przewidziana na 7 września, jest nadal aktualna.

Prezes Electronic Arts, John Riccitiello, przyznał że Spore ma być początkiem nowej, wspaniałej serii gier. Strategia marketingowa tytułu przypominać ma nieco tą znaną nam z The Sims. Gracze mogą się zatem spodziewać dość dużej liczby dodatków.

Przypomnijmy, że w Spore fani będą mieli możliwość kierowania ewolucją wybranego gatunku istot. W grze występować ma wiele elementów losowych co znacznie uatrakcyjni rozgrywkę.

W zeszłym miesiącu ukazał się Spore Creature Creator wzbudzając ogromne zainteresowanie fanów. Czy ostateczna wersja gry odniesie planowany sukces? O tym przekonamy się już we wrześniu.