Spore najwcześniej w 2008

Kolejne opóźnienie premiery gry strategicznej Spore. Tytuł, który według planów miał ukazać się pod koniec bieżącego roku, trafi na rynek znacznie później, najwcześniej w kwietniu 2008. Electronic Arts odpowiedzialne za produkcję dzieła tłumaczy, że powodem poślizgu jest chęć jak najlepszego dopracowania gry.

Informacje o opóźnieniu premiery Spore pojawiły się przy okazji ogłoszenia najnowszego raportu finansowego Electronic Arts.

Podczas konferencji, jeden z przedstawicieli firmy poinformował, że Spore nie zmieści się w obecnym kalendarzu fiskalnym. Oznacza to, że gra zadebiutuje na rynku najwcześniej w kwietniu przyszłego roku. Kiedy dokładnie? Tego nie wiadomo. EA jest na tyle przejęte projektem, że nie na razie nie zamierza obiecywać kolejnych terminów. Innymi słowy: "Jak będzie to będzie".

Warto dodać, że wszelka dyskusja dotyczyła wersji gry na platformę PC. Nie wiemy czy opóźnienie dotyczy również konsoli DS.

Jest na co czekać, ponieważ Spore zapowiada się na prawdziwy hit. Rozpoczniecie zabawę jako... mikroorganizm! Następnie, wykonując rozmaite działania, wkroczycie na skomplikowaną drogę ewolucji...

Gracz będzie tworzył coraz bardziej złożony organizm. Po wielu trudach obejmie pieczę nad małą grupą, którą będzie musiał rozwinąć. Gdzie zakończy się ten rozwój? Nie sposób przewidzieć. Jak na razie wiadomo, że możliwy będzie nawet podbój kosmosu! Od bakterii do rozciągłego gwiezdnego imperium - brzmi nieźle prawda?

Więcej informacji na oficjalnej stronie gry.