Spore zmiany dla użytkowników Google Keep - znika aplikacja w Chrome

Popularna aplikacja do gromadzenia notatek i tworzenia list zakupowych emigruje do PWA. Oznacza to, że wkrótce zniknie aplikacja z Chrome Web Store. Czy Twoje dane są bezpieczne?

Google poinformowało nas, że zamierza usunąć wszystkie aplikacje Chrome Web Apps i zastąpić je progresywnymi aplikacjami PWA.

Logo Google Keep

Logo Google Keep

Wyszukiwarkowy gigant podjął już pierwsze kroki, które w 2021 roku spowodują wyłącznie klasycznych aplikacji dla przeglądarki Google Chrome.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Bądź produktywny i zapanuj nad chaosem w swojej głowie! Oto najlepsze aplikacje do robienia notatek

Użytkownicy aplikacji Google Keep pobranej z Chrome Web Store witani są specjalnym banerem, który informuje ich, że rozwiazanie to zostanie wkrótce usunięte. Google prosi o przejście do przeglądarkowej wersji Keep, która znajduje się pod adresem keep.google.com.

Po przejściu do wersji PWA, Google zaktualizuje ustawienia przeglądarki i pozwoli na utworzenie skrótu przypiętego do paska powiadomień.

W zeszłym miesiącu Google potwierdziło, że do czerwca 2021 roku zamierza zamknąć wszystkie aplikacje Chrome Web Store i zamienić je na nowocześniejsze odpowiedniki PWA kompatybilne również z innymi przeglądarkami. Na szczęście wyłączenie aplikacji z Chrome Web Store nie spowoduje utraty danych. Wszystkie notatki znajdują się w chmurze i są dostępne w aplikacji PWA.

Niestety aplikacja PWA nie posiada pełnej funkcjonalności swojego poprzednika. Brakuje między innymi możliwości dostępu do notatek w trybie Offline. Opcja ta nadal dostępna będzie na urządzeniach przenośnych z systemem Android oraz iOS.

Google Keep w wersji PWA

Google Keep w wersji PWA

Przy okazji usunięcia klasycznej aplikacji Chrome Web Store, Notatki Google Keep zyskały nowe logo.

Źródło: xda-developers.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: