Sposób na wprowadzanie danych

Motorola i Ericsson oferują urządzenia i oprogramowanie ułatwiające użytkownikom urządzeń przenośnych wpisywanie tekstów i prowadzenie internetowych pogawędek.

Oddział Motoroli - Lexicus - poinformował o stworzeniu iTAP Intelligent Keypad Entry System. ITAP jest aplikacją przeznaczoną dla mobilnych telefonów i innych urządzeń bezprzewodowych, wyposażoną we wbudowany słownik (40 tys. słów w jęz. angielskim). Aplikacja umożliwia szybsze wpisywanie słów w przenośnych urządzeniach. Wspiera zarówno technologię bezprzewodowej łączności WAP (Wireless Application Protocol), jak i wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych SMS (Short Messaging Service). Została ona wprowadzona na rynek w modelu cd928 Motoroli. Oprócz telefonów aplikacja ta znajdzie zastosowanie w palmtopach i .

Z kolei wynalazek Ericssona - Chatboard - jest miniklawiaturą zakładaną na przenośne urządzenia w rodzaju telefonu lub palmtopa. Dzięki klawiaturze będziemy mogli łatwiej zredagować treść e-maila czy innej wiadomości. Główne zastosowanie ma ona jednak znaleźć w internetowych pogawędkach (wireless chat). Dzięki wykorzystaniu SMS i WAP bez połączenia kablowego będziemy mogli "chatować" z kolegami na całym świecie z dowolnego miejsca - autobusu, sklepu czy kina. Chatboard zostanie wprowadzony do sprzedaży w Europie na początku przyszłego roku.

Więcej informacji na stronach: www.idg.net, www.mot.com, www.ericsson.com