Spotify Duo, czyli Spotify dla par

Spotify oferuje nową usługę premium - Duo. Upoważnia właściciela konta głównego i jednego właściciela konta podrzędnego w rodzinie do dostępu do usługi

Jak skorzystać z subskrypcji Premium Duo? Zarówno właściciel konta głównego, jak i członek rodziny, będący właścicielem konta podrzędnego, muszą mieszkać pod tym samym adresem. Uwaga - po aktywacji usługi użytkownik zostanie poproszony o weryfikację adresu domowego. Spotify korzysta z funkcji wyszukiwania adresów w usłudze Mapy Google, aby ustalić adres. Aby dołączyć do Duo, właścicieli konta głównego musi zalogować się do już istniejącego konta, a następnie zaprosić druga osobą za pomocą e-maila lub aplikacji Whatsapp. Zaproszona osoba akceptuje zaproszenie, kiedy jest w domu, potwierdza adres - po weryfikacji oboje użytkowników znajdzie się w Duo. Rachunek będzie co miesiąc otrzymywać osoba, która zakupi Duo jak właściciel konta głównego.

Spotify Duo, czyli Spotify dla par

Każdy członek planu otrzyma swoje własne konto Premium, dlatego nie trzeba się dzielić ani korzystać z cudzych danych do logowania. A ponieważ członkowie planu mają osobne konta, rekomendacje muzyczne powinny być lepiej dopasowane do wspólnych gustów. Unikalną funkcją Premium Duo jest Duo Mix - to playlista dostępna tylko dla członków planu Premium Duo. Jest regularnie aktualizowana w oparciu o wspólną historię odtworzeń - jeśli jedna z osób nie chce, by uwzględniano ją w Duo Mix, może ustawić odpowiednią opcję w ustawieniach.

Każdy może przejść na Duo z obecnego konta Premium i zachować całą zapisaną muzykę, playlisty i rekomendacje. Subskrypcję Premium Duo można anulować w dowolnym momencie, logując się do konta Spotify i postępując zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na stronie. Jeśli właściciel głównego konta anuluje subskrypcję Premium Duo, konto podrzędne zostanie automatycznie przekonwertowane do bezpłatnego serwisu Spotify.