Spotify celem podstępnych ataków ze strony Apple

Spotify, popularna usługa muzyczna, była ponoć celem nieczystych ataków ze strony firmy Apple, która chciała w ten sposób wyeliminować darmową konkurencję przed wprowadzeniem na rynek własnej usługi muzycznej.

Spotify to bardzo popularna usługa (obecnie korzysta z niej ok. 60 milionów osób) strumieniowania muzyki na różne urządzenia elektroniczne. Korzystać z niej można odpłatnie (15 milionów osób zdecydowało się na taką opcję), lub za darmo godząc się jednak tym samym na pewne niedogodności, przede wszystkim reklamy.

Jak informuje m.in. serwis The Verge, opcja darmowego słuchania muzyki Spotify znalazła się na celowniku firmy Apple. Twórca iPhone'a postanowił z nią ostro powalczyć doprowadzając do jej wyeliminowania z rynku. Niestety stosował przy tym prawdopodobnie nieczyste zagrania polegające na nakłanianiu wytwórni muzycznych do wynegocjowania ze Spotify umów na nowych zasadach.

Zobacz również:

  • ABBA powraca po 40 latach jako hologramy
  • iPhone 13 z gorszym ekranem? Niestety to może być prawda!

Ponadto firma Apple miała też ponoć zaoferować dla wytwórni Universal Music Group równowartość opłat licencyjnych YouTube'a, gdyby zdecydowała się ona na rezygnację z usługi Google.

O co chodzi Apple? Najprawdopodobniej o "oczyszczenie drogi" z niewygodnej darmowej konkurencji przed planowanym na lato uruchomieniem własnej płatnej usługi strumieniowania muzyki opartej na usłudze Beats Music, która znalazła się "w rękach" amerykańskiej firmy po przejęciu Beats Electronics.

Doniesieniom tym przyjrzeć mają się bliżej Departament Sprawiedliwości i Federalna Komisja Handlu.