Spotify dostępne dla użytkowników konsol PlayStation w Polsce

Zgodnie ze styczniowymi zapowiedziami Sony udostępniło użytkownikom swoich konsol do gier usługę PlayStation Music, która została przygotowana wspólnie z twórcami serwisu Spotify. Dzięki temu można zalogować się na swoje konto w usłudze i słuchać muzyki ze swoich playlist bezpośrednio z konsoli.

Spotify jest jedną z wiodących usług służących do strumieniowania przesyłania muzyki z serwerów na urządzenia elektroniczne różnego typu. Z usługi można korzystać bez żadnych opłat, a użytkownicy planu premium kosztującego 20 zł miesięcznie dostają dodatkowe bonusy, jak brak reklam, możliwość zapisywania utworów do odsłuchiwania offline oraz opcję odtwarzania w wybranej kolejności utworów na smartfonach i tabletach.

Na mocy umowy pomiędzy Spotify i Sony użytkownicy serwisu płacący abonament dostają kolejny powód, aby dalej korzystać z usługi premium. Od dzisiaj posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4 mogą słuchać na telewizorze - lub na zestawie głośników, do których podpięta jest konsola do gier japońskiej firmy - utworów ze swoich playlist sporządzonych na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją Spotify.

Spotify dostępne dla użytkowników konsol PlayStation w Polsce

Zgodnie z zapowiedziami Spotify zostało udostępnione użytkownikom konsol PlayStation 3 i PlayStation 4

Usługa PlayStation Music oparta o Spotify. W celu zalogowania się do aplikacji na konsolach Sony PlayStation nie trzeba wpisywać ręcznie nazwy użytkownika i hasła, a wystarczy skorzystać z usługi Spotify Connect na innym urządzeniu z zainstalowaną aplikacją Spotify.

Usługa jest przeznaczona dla klientów Spotify z 41 krajów w tym Polski. Aplikacja pojawiła się dziś w menu konsol Sony wraz z aktualizacją oprogramowania. Posiadacze PlayStation 3 mogą słuchać muzyki z poziomu aplikacji, a na PlayStation 4 można ją uruchomić w tle i odtwarzać utwory podczas grania.

źródło: spotify.com