Spotify odświeża interfejs aplikacji na iOS

Szwedzi odświeżają interfejs swojej aplikacji klienckiej na iOS.

Mamy dobre wiadomości dla posiadaczy iPhone'ów, którzy zamiast z Apple Music korzystają z najpopularniejszego na świecie serwisu streamingowego - Spotify.

Spotify odświeża interfejs aplikacji na iOS

Źródło: spotify.com

Szwedzi postanowili porządnie odświeżyć aplikację kliencką swojej usługi na system iOS.

Spotify pokusiło się o wydanie specjalnego komunikatu prasowego, w którym informują, że słuchacze posiadający sprzęt od Apple będą w stanie korzystać z sprawniejszego i prostszego w obsłudze interfejsu. Zmodyfikowana aplikacja kliencka działa na kontach darmowych i płatnych.

Zobacz również:

  • ABBA powraca po 40 latach jako hologramy
  • Gdzie kupić nowego iPhone 13? Sprawdzamy oferty popularnych sklepów [AKTUALIZACJA]

Zasadniczo Spotify zdecydowało się na zastosowanie wielu subtelnych zmian, w związku z czym na pierwszy rzut oka może wydawać się, że aplikacja wygląda bardzo podobnie do poprzedniej wersji.

Zmieniono między innymi ikony. Największej zmiany doczekała się ta odpowiedzialna za odtwarzanie losowe.

Spotify zaznaczyło również, że zmiany wprowadzone na platformie iOS trafią prędzej czy później na Androida, ale w chwili obecnej nie padła jeszcze żadna konkretna data ich wprowadzenia.

Wszyscy subskrybenci Spotify już od pewnego czasu mogą korzystać z nowego interfejsu. Aktualizacja jest udostępniana stopniowo, a na naszym iPhone'ie 11 zmodyfikowane Spotify z częścią nowości pojawiło się wczoraj wieczorem.

Po otwarciu listy odtwarzania na środku znajdzie się zielony przycisk z napisem odtwarzanie losowe, który zastąpi wcześniejsze podłużne pole.

Dodatkowo wszystkie interakcje z listami odtwarzania takie, jak polubienie piosenek czy pobranie listy do pamięci masowej urządzenia są obecnie zintegrowane w dolnej części ekranu. Zmieniono także wygląd ikony odpowiedzialnej za pobranie playlisty.

Spotify ma zamiar ujednolicić system obsługi aplikacji. Całość będzie znacznie bardziej adaptacyjna i pozwoli na lepsze dopasowanie do wielkości urządzenia.

Ostatnią nowością, która najbardziej rzuca się w oczy jest dodanie miniaturek okładek obok nazw utworu w widoku listy odtwarzania. Dodatkowo obok polubionych utworów wyświetlane są ikonki serca.

Źródło: digitaltrends.com