Spotify osiągnęło 10 milionów subskrybentów

W grudniu 2012 roku serwis Spotify pochwalił się światu, że wśród jego użytkowników znajduje się pięć milionów osób płacących abonament. W maju 2014 roku liczba ta uległa podwojeniu.

Jeśli ktoś nie miał jak dotąd do czynienia z tą usługą, może wypróbować jej za darmo. Pozwala ona na słuchanie i pobieranie muzyki czy tworzenie własnych playlist. Zwraca uwagę dość duży rozstrzał gatunkowy - znajdziemy tu zarówno gwiazdy pop, jak i zespoły tworzące art rock. Aktualnie Spotify dostępne jest w 56 krajach, zaś liczba użytkowników wszystkich wydań (darmowego i płatnego) to ponad 40 milionów. W maju liczba subskrypcji przekroczyła 10 milionów. Stawia to serwis w roli poważnego gracza na rynku, a na tym pewnie nie koniec.

Spotify osiągnęło 10 milionów subskrybentów

Radość Spotify

Jak pokazuje to przygotowana specjalnie w celu uczczenia 10 milionów subskrybentów infografika, od momentu uruchomienia usługi jej użytkownicy stworzyli 1,5 miliarda playlist, co daje średnią 5 milionów playlist dziennie. Spotify dostępne jest w naszym kraju,a klienta można pobrać z naszej strony. Do korzystania z serwisu niezbędna jest rejestracja, a jeśli ktoś nie lubi wypełniać formularzy, może skorzystać ze swojego konta na Facebooku.