Spotify rośnie w siłę - coraz więcej użytkowników przez COVID-19

Spotify nadal wyprzedza największych konkurentów o kilkadziesiąt procent. Ostatni kwartał był dla szwedów wyjątkowo dobry.

Spotify posiada obecnie 320 milionów aktywnych kont oraz 144 miliony płatnych użytkowników. Oznacza to, że Szwedzi zostawili daleko w tyle Amazon Music, YouTube Music oraz Apple Music.

iPhone 7 z aplikacją Spotify
Źródło: Tyler Lastovich/Unsplash

iPhone 7 z aplikacją Spotify

Źródło: Tyler Lastovich/Unsplash

Spotify podobnie, jak wiele innych firm borykało się z problemami związanymi z pandemią koronawirusa. W pierwszym kwartale 2020 roku znacząco spadła dynamika napływu użytkowników. W drugim kwartale Spotify odbiło się od tendencji spadkowej, a trzeci kwartale tego roku był wyjątkowo sprzyjający.

Najnowsze dane wskazują, że serwis posiada 320 milionów aktywnych kont oraz 144 milionów płatnych subskrybentów. To wzrost z 299 milionów wszystkich aktywnych kont oraz 138 milionów płatnych subskrybentów w poprzednim kwartale (Q2/2020). Ostatni kwartał finansowe Spotify kończy na plusie znacząco przekraczając swoje prognozy.

Duże wzrosty zanotowano dzięki wkroczeniu na przeogromny, rosyjski rynek. Dotychczas Spotify nie było oficjalnie dostępne dla Rosjan. Włodarze firmy podkreślają, że wprowadzenie Spotify w Rosji było strzałem w dziesiątke. To najlepsze wejście na nowy rynek w historii firmy.

Dla porównania Amazon Music oraz Apple Music posiadają obecnie 55 milionów oraz 60 milionów płatnych subskrybentów. To ponad 2x mniej, niż Spotify.

Spotify jest pionierem na rynku streamingu muzyki. Dodatkowo firma posiada aplikacje mobilne na najpopularniejsze platformy od Androida i iOS aż po Linux'a, Apple Watch oraz Wear OS. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z przeglądarkowe wersji Spotify Web.

Spotify w ostatnim kwartale osiągnął przychód na poziomie 1,98 miliarda euro. To o 14% więcej, niż w ubiegłym kwartale.

W nadchodzących miesiącach Spotify będzie racjonalizował ceny subskrypcji w zależności od sytuacji gospodarczej kraju.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: Engadget.com