Spotify testuje bezpośrednie przesyłanie piosenek na Apple Watch

Spotify testuje nową aplikację na zegarki Apple Watch z możliwością bezpośredniego strumieniowania piosenek wprost z nadgarstka.

Spotify testuje nową funkcję w aplikacji mobilnej na zegarki Apple Watch. Mowa o bezpośrednim strumieniowaniu piosenek wprost z nadgarstka z wykorzystaniem modułu Wi-Fi lub LTE wbudowanego w Apple Watch.

Spotify na Apple Watch Series 3

Spotify na Apple Watch Series 3

Dotychczas zegarek Apple Watch służył jedynie jako pilot do sterowania multimediami. Piosenki były przesyłane bezpośrednio z iPhone'a.

Niektórzy użytkownicy zgłaszają, że Spotify udostępnił możliwość strumieniowego przesyłania muzyki z usługi z wykorzystaniem Apple Watch bez konieczności podłączania iPhone'a.

Wybrani do testów użytkownicy posiadają specjalną odznakę w kolorze błękitnym, która znajduje się pod ikoną podłączonych urządzeń.

Najstarsze zegarki Apple Watch, które otrzymały opcję to nadal wspierane i sprzedawane Apple Watch Series 3 z 2017 roku.

Najnowsza opcja pozwala użytkownikom Apple Watch z modemem LTE na pobieranie piosenek na żywo podczas treningów bez iPhone'a.

Sprawdź, ile kosztuje Apple Watch Series 5.

Źródło: appleinsider.com