Spotify testuje nową funkcję inspirowaną TikTokiem

TikTok zbudował imperium na krótkich pionowych filmach z popularną muzyką w tle. Imperium, które inne firmy technologiczne chcą naśladować, w tym Spotify - wygląda na to, że serwis streamingu muzyki testuje funkcję, która wyświetla planszę pionowych filmów.

Źródło: Spotify

Źródło: Spotify

Funkcja ta nazywa się Discover i została zauważona przez Chrisa Messina, który znalazł ją w wersji beta aplikacji Spotify. Wydaje się, że jest ona związana z Canvas - inną funkcją, która pozwala muzykom i zespołom zastąpić statyczną okładkę albumu krótkimi filmami. Rzeczywiście, filmy widziane w Discover wydają się być filmami Canvas, tylko przyciętymi do formatu pionowego.

Użytkownicy mogą przesuwać palcem w pionie, aby poruszać się między klipami i mogą uderzyć w przycisk serca, aby polubić klip - dość znajomy interfejs, który wyraźnie czerpie inspirację z TikToka.

Zobacz również:

  • Najlepsze podcasty do nauki języka angielskiego
  • Jak pobrać filmik z TikToka?

Portal TechCrunch zapytał Spotify o funkcję Discover, ale firma była dość lakoniczna. W odpowiedzi czytamy, że jest to tylko test, aby zobaczyć, czy istnieje jakikolwiek sens takiej koncepcji. Oznacza to, że Discover może być tak samo szybko wydany, jak i zapomniany.

Spotify nie wstydzi się zapożyczać pomysłów od innych firm. Niedawno uruchomił Greenroom, konkurenta Clubhouse, a w styczniu testował również funkcję Stories. Choć nie jest w tym osamotniony, np. Spaces Twittera są również konkurentem Clubhouse.