Spotify traci muzykę przez Joe Rogana

Kontrowersje wokół popularnego podcastu zdają się nie kończyć. Ze Spotify odchodzi pierwsza gwiazda...

Joe Rogan / źródło: youtube.com; PowerfulJRE

Umowa Joe Rogana ze Spotify jest warta ponad 100 milionów dolarów, a program The Joe Rogan Experience jest jednym z najpopularniejszych podcastów na platformie. Mimo tego, istnieją jego zdecydowani przeciwnicy, w tym lekarze i muzycy...

Na początku stycznia do Spotify został wystosowany list otwarty podpisany przez 270 lekarzy i naukowców, którzy wzywali serwis streamingowy do przyjęcia surowszych zasad dotyczących dezinformacji. W piśmie zacytowano odcinek podcastu, w którym wystąpił dr Robert Malone, uprzednio usunięty z Twittera za promowanie dezinformacji o COVID-19. Podczas spotkania z Joe Roganem, Malone podważał skuteczność szczepionek i oskarżał o powstanie masowej psychozy. Następnie porównał publiczną akceptację szczepionek z nazistowskimi Niemcami w latach 30. XX wieku. Rogan został również skrytykowany za stwierdzenie, że zdrowi 21-latkowie nie muszą otrzymywać szczepionki oraz za promowanie leku Ivermectin.

Zobacz również:

  • Ze Spotify zniknęło ponad 100 odcinków podcastu Joe Rogana
  • Top 10 polskich podcastów na Spotify! Czego warto słuchać w podróży?

Na początku tego tygodnia także muzyk Neil Young zażądał usunięcia The Joe Rogan Experience. W liście otwartym do swojego menedżera i wytwórni oświadczył, że jeżeli jego warunek nie zostanie spełniony, prosi o usunięcie swoich przebojów z platformy. Jak sam dodał:

Robię to, ponieważ Spotify rozpowszechnia fałszywe informacje na temat szczepionek, potencjalnie powodując śmierć tych, którzy w nie wierzą.

Dziś poinformowano, że Spotify zamierza usunąć bibliotekę Neila Younga ze swoich usług. Przedstawiciel Spotify powiedział The Wall Street Journal, że od początku pandemii usunął już ponad 20 tys. odcinków podcastów związanych z COVID-19 i:

Chcemy, aby cała muzyka i treści audio na świecie były dostępne dla użytkowników Spotify. Idzie za tym wielka odpowiedzialność w zrównoważeniu zarówno bezpieczeństwa słuchaczy, jak i wolności dla twórców. Żałujemy, że Neil podjął decyzję o usunięciu jego muzyki ze Spotify, ale mamy nadzieję, że wkrótce powitamy go z powrotem.

Zobacz także: Jak usunąć konto lub zrezygnować z subskrypcji na Spotify? [PORADNIK]

Źródło: tomsguide.com