Spotify umożliwia wyszukiwanie utworów po słowach piosenek

Spotify umożliwiło szukanie piosenek po fragmencie słów. Dodatkowo firma będzie publikować cotygodniowe listy przebojów na Twitterze.

Mobilni użytkownicy Spotify na Android i iOS otrzymali dziś nową funkcje. Mowa o możliwości wyszukiwania piosenek poprzez wpisania fragmentu tekstu. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy oficjalnie pojawiła się nowa funkcja, ale ogłoszenie Lin Wang ze Spotify sugeruje, że stało się to niedawno.

Spotify

Spotify

Spotify ogłosiło również, że rozpocznie publikację nowy list przebojów - cotygodniowego top 50, amerykańskiego top 10 oraz globalnego top 10. W niedalekiej przeszłości pojawią się także inne, specyficzne dla danych krajów listy.

Sprawdziłem działanie funkcji na swoim smartfonie. Najnowsza wersja Spotify na iOS radzi sobie z wyszukiwaniem piosenek po tekście zarówno w języku angielskim, jak i po polsku, co jest widoczne na zrzutach z ekranów, które umieszczam poniżej.

Wyszuukiwywanie w języku angielskim radzi sobie nawet z literówkami

Wyszuukiwywanie w języku angielskim radzi sobie nawet z literówkami

Wyszukiwanie w języku polskim

Wyszukiwanie w języku polskim

W przypadku Androida funkcja dostępna jest w wersji 8.5.78.909 lub nowszej. Portal android police donosi, ż efunkcja może działać niezależnie od wersji aplikacji - jest realizowana przez serwery Spotify.

Nowe, cotygodniowe listy przebojów pojawiać się będą na koncie @spotifycharts na Twitterze. Wraz z upływem czasu pojawią się nowe notowania.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: androidpolice.com