Spotify - w Polsce pojawiły się płatne podcasty! Ile zapłacimy?

Spotify postanowiło rozszerzyć dostępność usługi Anchor. Płatne podkasty pojawią się w 33 nowych krajach. Na liście znalazła się Polska.

Spotify jakiś czas temu wprowadziło na rynek usługę płatnych podcastów. Dotychczas skorzystać z niej mogli obywatele niewielkiej ilości krajów. Od 17 listopada 2021 roku mogą korzystać z niej Polacy. Anchor by Spotify na przestrzeni najbliższych dni pojawi się w 33 nowych krajach.

Anchor by Spotify 
Źródło: Spotify.com

Anchor by Spotify

Źródło: Spotify.com

Na czym polega najnowsza funkcja? Wybrani podcasterzy mogą odblokować specjalne wersje swoich programów lub zezwolić na dostęp do odcinków bez reklam. Zachętą do zapłaty ma być również wcześniejszy dostęp do wybranych, ekskluzywnych treści. To część opcji, którymi podcasterzy będą mogli zachęcić swoich słuchaczy do płacenia za dostęp do podcastów. Aktualnie 100% tych dochodów trafia w ręce autorów. Zmieni się to w 2023 roku, kiedy Spotify doda swoją 5% prowizję.

Zobacz również:

  • Twojej ulubionej piosenki nie ma na Spotify? Sprawdź, jak możesz samodzielnie dodać ją do aplikacji
Płatne podcasty
Źródło: spotify.com

Płatne podcasty

Źródło: spotify.com

W chwili obecnej nie znamy jeszcze dokładnego cennika w złotówkach. Najtańszy dostęp kosztuje 0,49 dolara. Spotify proponuje subskrypcje za 0,99, 4,99 oraz 9,99 dolara. Podcasterzy mogą wybierać spośród kilku progów pieniężnych, ale nie mogą swobodnie narzucić dowolnej ceny. W chwili obecnej w polskim Spotify nie znajdziemy jeszcze podcastów z aktywną usługą Anchor.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: