Spotify w trybie offline od teraz na urządzeniach z Wear OS

Najnowsza aktualizacja Wear OS wprowadza wsparcie dla aplikacji Spotify. Od teraz użytkownicy smartwatchów z tym systemem mogą słuchać swoich ulubionych utworów bez konieczności posiadania w pobliżu swojego smartfona.

Źródło: Future

Od czasu ogłoszenia unifikacji Wear OS z Samsungiem podczas Google I/O, czekaliśmy na wszystkie zmiany i obietnice firm, które uczyniłyby ten system prawdziwą konkurencyjną platformą na rynku smartwatchów. Teraz widzimy, że funkcje te zaczynają wchodzić w życie, a wśród nich pojawiło się wsparcie dla Spotify, które dodaje odtwarzanie utworów w trybie offline. Możliwość pobierania muzyki do słuchania w trybie offline pozwala na sparowanie zestawu słuchawkowego poprzez Bluetooth bezpośrednio ze smartwatchem, dzięki czemu nasz smartfon może zostać w domu.

Jak podaje update" target="_blank" class="link"> Android Central, niektórzy użytkownicy Reddita z Europy i USA zaczynają zgłaszać, że funkcja ta zaczyna być dostępna na wybranych smartwatchach z Wear OS. Aby wszystko było możliwe, należy pobrać aplikację Sportify dla Wear OS ze sklepu Google Play Store.

Zobacz również:

  • ABBA powraca po 40 latach jako hologramy
  • Apple Watch 7 vs Galaxy Watch 4: Co różni te smartwatche?
  • Galaxy Watch 4 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [15.09.2021]
Źródło: gsmarena.com

Źródło: gsmarena.com

Źródło: gsmarena.com

Źródło: gsmarena.com

Korzystanie z aplikacji Spotify dla Wear OS zostało znacznie uproszczone. W trybie offline można słuchać jedynie wcześniej pobrane listy odtwarzania, więc jeśli zależy nam na konkretnym utworze, musimy go dodać do takiej playlisty. Spadek poziomu baterii podczas odtwarzania playlisty w trybie offline zależy od wielu czynników. Według udostępnionych danych, przykładowy TicWatch Pro 3 tracił 10% baterii nad godzinę podczas korzystania z tej funkcji. Utrata poziomu naładowania baterii na pewno spadnie wraz z większą optymalizacją dla chipsetów Snapdragon Wear.

Użytkownicy Reddita potwierdzają, że funkcja trafiła do Fossil Sport Gen 4, TicWatch Pro 3, TicWatch E3, Oppo Watch (warianty Wi-Fi i LTE), Misfit Vapor, Fossil Gen 5 Carlyle, TicWatch C2+ i Moto 360 3rd Gen#. Użytkownicy we Francji, Szwecji, Australii, USA, Rosji i niektórzy użytkownicy w Polsce mogli ją aktywować po połączeniu z francuskim serwerem VPN.

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit

Źródło: Competitive_Fan_9273 / Reddit