Spotify wprowadza wersję Lite dla starszych urządzeń z Androidem

Spotify Lite to prostsza pozbawiona dodatkowych funkcjonalności wersja aplikacji, która umożliwia dostęp do każdego utworu znajdującego się w bibliotece.

Spotify - wiodąca firma w dziedzinie strumieniowej transmisji muzyki wprowadziła nową wersję swojej aplikacji na 36 rynkach w Azji, Ameryce Łacińskiej, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Spotify Lite dla systemu Android jest uproszoną wersją aplikacji Spotify przeznaczoną dla osób posiadających starsze urządzenia z mniej wydajnymi podzespołami, które pracują pod kontrolą starych wersji systemu operacyjnego Android. Aplikacja jest dużo mniej rozbudowana od zwykłej wersji, ale nadal oferuje dostęp do wszystkich utworów, jakie znajdują się w usłudze.

Spotify wprowadza wersję Lite dla starszych urządzeń z Androidem

Źródło: 9to5google

Program waży zaledwie 10 MB, co oznacza, że będzie można go szybko i łatwo zainstalować nawet na bardzo starych smartfonach i tabletach z Androidem. Spotify informuje, że aplikacja Spotify Lite będzie działać na wszystkich urządzeniach z systemem Android w wersji 4.3 Jellybean (zaprezentowanym w 2013 roku) lub nowszym. Wspaniale jest zobaczyć taki ruch ze Spotify, pamiętając, że większość świata nie tylko używa Androida, ale korzysta także ze starszych smartfonów.

Zobacz również:

  • Spotify Plus to nonsens! Klienci zapłacą za słuchanie reklam!
  • Xiaomi Mi 11 Lite zadebiutuje razem z europejską wersją flagowego Mi 11

Aplikacja Spotify Lite działa zarówno na kontach darmowych - Free, jak i z wykupioną subskrypcją Premium.

Kalle Persson, starszy menedżer produktu w Spotify powiedział, że "Spotify Lite został zbudowany od podstaw w oparciu o opinie użytkowników z całego świata, pozwalając milionom osób cieszyć się najlepszymi doznaniami muzycznymi na świecie - szczególnie w obszarach o ograniczonej przepustowości łącza i na telefonach z małą ilością pamięci".

Cieszy nas ruch ze strony Spotify. Na takie działania zdecydowała się wcześniej firma Facebook udostępniając wersje Lite swoich głównych aplikacji. Programy stają się coraz bardziej zasobożerne i o ile w krajach wysoko rozwiniętych nie stanowi to dużego problemu tak np. w Afryce jakikolwiek (nawet kilkuletni) smartfon jest wyznacznikiem pozycji społecznej.

W regionach, w których ludzie mają mniej danych do wykorzystania, niż jest to powszechne na zachodzie, Spotify Lite ma funkcję ustawiania limitu danych i otrzymywania powiadomień, gdy zostanie on osiągnięty. Pozwoli również ręcznie wyczyścić pamięć podręczną, jeśli masz urządzenie, które ma zapełnioną pamięć masową. Co ważne Spotify Lite ma dobrze funkcjonować na telefonach wyposażonych jedynie w modem sieci 3G.

Firma przekonuje, że przy użyciu Spotify Lite nadal można uzyskać dostęp do wszystkich utworów muzycznych, list odtwarzania i funkcji wyszukiwania, a nawet uruchomić go na telefonie, który ma również zainstalowaną normalną aplikację Spotify, jeśli tylko zechcesz.

Oto pełna lista krajów, w których aplikacja Spotify Lite została udostępniona: Brazylia, Kanada, Meksyk, Argentyna, Peru, Chile, Kolumbia, Boliwia, Kostaryka, Republika Dominikańska, Ekwador, Salwador, Gwatemala, Honduras, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Urugwaj, Arabia Saudyjska, Egipt, Algieria, Liban, Maroko, Tunezja, Oman, Jordania, Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuwejt, Katar, Republika Południowej Afryki, Indonezja, Filipiny, Wietnam, Malezja, Indie.