Spotify: złe informacje dla użytkowników darmowych kont

Usługa darmowego dostępu do muzyka online oferowana przez Spotify być może wkrótce doczeka się poważnych, bardzo przykrych dla użytkowników zmian.

Popularna usługa Spotify oferuje możliwość korzystania z jej obszernych zasobów muzyki online w trybie darmowym oraz trybie wymagającym subskrypcji. Osoby decydujące się na drugą z tych opcji mogą liczyć m.in. na brak reklam, lepszej jakości dźwięk oraz możliwość odtwarzania ulubionej muzyki offline na smartfonie.

Darmowe konto z kolejnymi ograniczeniami

Darmowe konto Spotify cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż płatne. Oznacza to, że przewaga tego drugiego nie jest dla wielu internautów na tyle istotna, aby zdecydowali się za nią zapłacić 20 zł miesięcznie. Serwis Spotify zamierza to jednak wkrótce zmienić. Tak przynajmniej twierdzi serwis Digital Music News, który wspomina o mających pojawić się w darmowej opcji kolejnych ograniczeniach:

- możliwość przesłuchania maksymalnie dwóch utworów z nowego albumu danego artysty

- ograniczenie czasowe dostępu do tej muzyki

Twórcy Spotify podobno od dawna naciskani są przez czołowe wytwórnie, aby ograniczyli czasowo możliwość korzystania z darmowego konta. Co więcej, pojawiły się nawet doniesienia, że mocno starała się o to także firma Apple. Jeżeli weźmiemy do tego pod uwagę fakt, że, jak twierdzi Digital Music News, serwis muzyczny będzie musiał 1 października podpisać nowe umowy z potężnymi wytwórniami (Sony Music Entertainment, Warner Music Group i Universal Music Group) groźba znacznego ograniczenia możliwości oferowanych przez darmowe konto wydaje się naprawdę realna...