Spotkanie z Andrzejem Wajdą

Redakcja miesięcznika "Kino Domowe - Magazyn DVD" serdecznie zaprasza wszystkich czytelników i miłośników polskiego kina na spotkanie z Andrzejem Wajdą, zdobywcą Oscara - nagrody Akademii Filmowej.

Redakcja miesięcznika "Kino Domowe - Magazyn DVD" serdecznie zaprasza wszystkich czytelników i miłośników polskiego kina

na spotkanie z Andrzejem Wajdą, zdobywcą Oscara - nagrody Akademii Filmowej.

Dla wszystkich naszych czytelników i sympatyków wydarzenie to będzie niepowtarzalną okazją do spotkania

i rozmowy z jednym z największych mistrzów polskiej sztuki filmowej, a także uzyskania autografu reżysera na wydanych dotychczas w miesięczniku "Kino Domowe - Magazyn DVD" płytach DVD z filmami Andrzeja Wajdy.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2001 r. (sobota), o godz. 12.00, w salonie prasowym

EMPiK Megastore Nowy Świat przy rondzie de Gaulle'a w Warszawie.

Zapraszamy!

Informacje o filmach

"Człowiek z marmuru" - 1976 r., w rolach głównych Krystyna Janda, Jerzy Radziwiłowicz

Pełna temperamentu młoda reżyserka realizuje film dyplomowy, który będzie opowiadał historię błyskawicznej kariery i upadku jednego z bohaterów pracy socjalistycznej. Zbierając materiały, Agnieszka odkrywa nowe kulisy wydarzeń, dociera do ludzi, którzy znali Mateusza Birkuta i współtworzyli jego legendę.

"Ziemia obiecana" - 1974 r., w rolach głównych Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn

Kapitalistyczna Łódź końca XIX w. Trzej przyjaciele - Karol (Polak), Moryc (Żyd) i Maks (Niemiec) zakładają wspólnie fabrykę włókienniczą. Za cenę rezygnacji z młodzieńczych ideałów i przejęcia bezwzględnych reguł walki o wielkie pieniądze zdobywają fortunę, walcząc z rekinami miejscowego przemysłu.

"Popiół i diament" - 1958 r., w rolach głównych Zbigniew Cybulski, Ewa Krzyżewska, Wacław Zastrzeżyński

Ostatni dzień wojny. Poranek pierwszego dnia pokoju. Tej szczególnej nocy spotyka się przeszłość z przyszłością - i zasiada do jednego stołu. Przy akompaniamencie tang i fokstrotów bohater filmu, Maciek Chełmicki, szuka odpowiedzi, jak żyć dalej - jak zrzucić dławiący bagaż przeszłości, rozwiązuje odwieczny dylemat żołnierza - słuchać, czy myśleć?

Więcej informacji o spotkaniu udziela Przemysław Piętak

tel. (022) 611 09 70, fax (022) 611 08 88

e-mail: Przemyslaw_Pietak@idg.com.pl


Zobacz również