Spowiedź przez iPhone'a z nową aplikacją dla katolików

Katolicy posiadający iPhone’a mogą nabyć program pomagający w poprawnej spowiedzi. W App Store dostępna jest aplikacja, dzięki której wizyta w konfesjonale będzie znacznie łatwiejsza. Co dziwnie, program nie spodobał się w Watykanie.

Confession: A Roman Catholic App to aplikacja stworzona specjalnie dla katolickich grzeszników. Za niecałe 2 dolary można ją pobrać z App Store i - przynajmniej teoretycznie - ułatwić sobie spowiedź.

Aplikacja wzbudziła zainteresowanie amerykańskich mediów. O sprawie pisze m.in. portal telewizji ABC. Według ich informacji "spowiedź" poprzez iPhone’a niestety będzie niepełna. Katolik może wybrać swoje grzechy poprzez specjalne okienka aplikacji i przygotować się do spowiedzi powtarzając specjalne formułki. Niestety na zakończenie nie otrzyma prawdziwego rozgrzeszenia. Takowe jest dostępne jedynie od prawdziwego księdza w prawdziwym kościele.

Zobacz również:

  • iOS 16: Jak łatwo wyciąć pojedynczy obiekt ze zdjęcia?
  • Najlepsze gry mobilne. W co zagrać na telefonie z Androidem lub iOS? [LUTY 2023]
  • Najlepsze gry mobilne, w jakie grałem na moim iPhone 14

Mimo wszystko twórcy aplikacji wierzą w swoje dzieło. "Naszym celem jest zachęcenie katolików by bardziej związali się ze swoją religią przy użyciu nowoczesnych technologii" powiedział w wypowiedzi dla ABC przedstawiciel producenta Confession: A Roman Catholic App.

Kościół przeciwny

Jak się okazało, aplikacja mająca pomóc w spowiadaniu się nie została zbyt entuzjastycznie przyjęta przez przedstawicieli kościoła katolickiego. W sprawie wypowiedział się sam rzecznik Stolicy Apostolskiej - Federico Lombardi. Stwierdził on, że żaden katolik "nie może spowiadać się poprzez iPhone’a".

Rzecznik Stolicy Apostolskiej podkreślił, że prawdziwa spowiedź musi zostać przeprowadzona w obecności księdza. Z tego też powodu "nie można jej zastąpić żadną aplikacją", dodał Lombardi.

Aktualizacja: 11 lutego 2011 11:16

Zaktualizowaliśmy wiadomość o wypowiedź rzecznika Stolicy Apostolskiej.