Sprawa Valentine'a

Sensacyjna historia o detektywie, który ma wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa jednego z mafijnych bossów. Intrygująca zagadka kryminalna, sensacyjna akcja i śmiałe sceny erotyczne to główne zalety proponowanego przez nas filmu.

Sensacyjna historia o detektywie, który ma wyjaśnić sprawę tajemniczego morderstwa jednego z mafijnych bossów. Intrygująca zagadka kryminalna, sensacyjna akcja i śmiałe sceny erotyczne to główne zalety proponowanego przez nas filmu.

Detektyw Jack Valentine dostaje drugą szansę od swoich policyjnych zwierzchników i porzuca papierkową robotę, by złapać mordercę pewnego ważnego mafiosa. Jedynym świadkiem brutalnego zabójstwa jest tajemnicza kochanka zamordowanego. Valentine, próbując nakłonić dziewczynę do złożenia zeznań i podjęcia dalszej współpracy w śledztwie, ulega jej silnemu urokowi, pakując się w ten sposób w poważne kłopoty. Na dodatek niemal na każdym kroku prześladuje go widmo ponurej przeszłości.

Ten sprawnie zrealizowany thriller sensacyjny zadowoli z pewnością wszystkich wielbicieli mafijnych historii. Główny wątek filmu dotyczy zamordowania jednego z gangsterów, który był nadzieją policji na rozpracowanie całej przestępczej organizacji. Długo przygotowywana akcja utknęła w martwym punkcie. Osobą, która ma rozwikłać tę trudną sytuację, jest detektyw Valentine, który jakiś czas temu został odsunięty od spraw operacyjnych. Jego doświadczenie zdobyte podczas licznych akcji związanych z rozpracowywaniem przestępczości zorganizowanej okazuje się bezcenne. Rozpoczyna się śledztwo zakrojone na dużą skalę. Pierwszym tropem jest piękna i niezwykle seksowna Alma, naoczny świadek morderstwa. Sytuacja komplikuje się, gdy zaczyna ona prowadzić podwójną grę, usypiając czujność detektywa.

Autorem ciekawej fabuły filmu, pełnej licznych zwrotów akcji, jest Norman Snider, który w 1988 r. współtworzył razem z Davidem Cronenbergiem scenariusz do thrillera psychologicznego "Nierozłączni" (Dead Ringers).

Tytułową postać niepokornego detektywa zagrał w filmie meksykański gwiazdor kina Mario Van Peebles. Dużą popularność zdobył on dzięki roli w horrorze "Jaws: The Revenge", w którym wystąpił u boku samego Michaela Caine'a. W roku 1989 otrzymał on Image Award za drugoplanową rolę w głośnym filmie Clinta Eastwooda "Heartbreak Ridge". W roku 1994 pojawił się w trzeciej części hitu "Nieśmiertelny". Największe jednak uznanie zdobył w 2001 r., wcielając się w postać Malcolma X w nominowanym do Oscara biograficznym filmie "Ali", opowiadającym o życiu słynnego czarnoskórego pięściarza Muhammada Ali.

Sprawa Valentine'a
Sprawa Valentine'a
Sprawa Valentine'a
Sprawa Valentine'a

Informacje

Sprawa Velentine'a (Valentine's day) © 1998 Lions Gate Films

Gatunek thriller sensacyjny

Czas 90 minut

Reżyseria Duane Clark

Scenariusz Norman Snider

Zdjęcia François Protat

Muzyka Lawrence Shragge

Obsada Mario Van Peebles, Randy Quaid, Zehra Leverman, Rae Dawn Chong, Stewart Bick, Ben Gazzara i inni

Kraj i rok produkcji USA, 1988

Wydanie DVD

Dźwięk DD 5.1: angielski DD 2.0: polski lektor (Maciej Gudowski)

Napisy polskie

Obraz kolorowy

Format 1,33:1

Płyta jednostronna, dwuwarstwowa

Dodatki zwiastuny DVD