Sprawdź FlapMMO, czyli przeglądarkowy klon Flappy Bird dla wielu graczy

Flappy Bird to prosta i szalenie wymagająca gra na Androida i iOS, która podbiła serca milionów posiadaczy smartfonów i tabletów na całym świecie. Jej twórca przytłoczony popularnością tytułu postanowił usunąć go ze sklepów z aplikacjami, ale jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne klony tej produkcji. Najciekawszym z nich jest FlapMMO pozwalający na zabawę kilkudziesięciu osobom jednocześnie.

Gra na Androida i iOS o nazwie Flappy Bird na kilka dni stała się prawdziwym hitem. O olbrzymiej popularności tego tytułu, zarabiającego 50 tysięcy dolarów dziennie, pisaliśmy na łamach PC World w zeszłym tygodniu. Twórca Flappy Bird uznał jednak, że gra jest zbyt uzależniająca i postanowił usunąć ją ze sklepów Google Play i App Store. Obietnicy dotrzymał, co postanowiło wykorzystać wielu deweloperów z całego świata.

Od czasu usunięcia Flappy Bird z Google Play i App Store w sieci pojawiło się mnóstwo klonów tej gry. Tytułów o identycznej mechanice oraz zbliżonej nazwie i oprawie wizualnej można znaleźć na pęczki w sklepach z aplikacjami. Niektórzy deweloperzy postanowili przenieść ducha Flappy Bird również na komputery i umożliwili uruchamianie bliźniaczej gry bezpośrednio z przeglądarki internetowej na stronie www. Wśród nich uwagę przykuwa FlapMMO.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
Sprawdź FlapMMO, czyli przeglądarkowy klon Flappy Bird dla wielu graczy

W przeglądarkowej wersji Flappy Bird o nazwie FlapMMO na jednej planszy w tym samym czasie obecnych może być dziesiątki osób jednocześnie. Podbijanie ptaszka odbywa się poprzez kliknięcie myszą lub naciśnięcie dowolnego przycisku na klawiaturze. Oczywiście gra nie ma nic wspólnego z “prawdziwym MMO”, a po prostu umożliwia podglądanie tego, jak idzie pokonywanie kolejnych odcinków planszy innym osobom.

Gra pozwala na wpisanie swojego nicku, a postaci kierowane przez innych graczy są półprzezroczyste. Dla urozmaicenia przy odświeżeniu strony zmienia się opraca wizualna gry. Popularność FlapMMO jest na tyle duża, że gracze są losowo przydzielani do kilku różnych serwerów, aby nie spowodować przeciążenia jednego z nich, a rozgrywka w ten ciekawy klon Flappy Bird była płynna.