Sprawdzamy, co przyniesie MacOS 14 Sonoma. Wszystko, co musisz wiedzieć o systemie w nowych Mac'ach

Nowy MacOS ma nazwę związaną z winnym regionem Kalifornii. Czy będzie on tak dobry, jak wysokiej jakości wino?

Nadchodząca wersja MacOS ma pojawić się między innymi na zupełnie nowym MacBook Air 15". Sprawdzamy, co Apple przygotowało w nadchodzącym systemie, który został właśnie zaprezentowany przez firmę podczas WWDC 2023.

  • Widgety – można je teraz dodać gdziekolwiek na ekranie. Co więcej, widgety nie bęą rozpraszające, gdyż mogą one automatycznie zwiększać swoją przejrzystość, kiedy inne okno jest ponad nimi. Dodaj więcej widgetów z Galerii widgetów. Dzięki funkcji Continuity możesz też uzyskać dostęp do widgetów z iPhone'a na swoim Macu. iPhone musi być w pobliżu lub w tej samej sieci Wi-Fi.
  • Tryb gry – zapewnia najwyższy priorytet dla GPU i CPU podczas grania. Sprawia to, że ​​granie na Macu jest bardziej immersyjne. Zapewnia też zmniejszenie opóźnień w działaniu kontrolerów. Zwiększona responsywność w grze.
  • Metal API – Nowy zestaw narzędzi do przenoszenia gier z innych platform. Nowe narzędzia pozwalają programistom w ciągu kilku dni ocenić, jak dobrze ich gra będzie działać na Macu. Oznacza to znaczne skrócenie czasu rozwoju gier i konwersji ich na format zgodny z MacOS.
  • Wideokonferencje – Podczas udostępniania ekranu twoja twarz i obecność mogą się zagubić. Nowy efekt wideo o nazwie Prezenter Overlay sprawia, że możesz zakotwiczyć swoją twarz w prezentacji, aby nigdy się nie zgubiła. Możesz także dodać reakcję do swojego wideo, aby pokazać, jak się czujesz w danej sytuacji. Dwoma kciukami w górę wywołasz fajerwerki. Możesz używać tych efektów wideo w innych aplikacjach do wideokonferencji.
  • Safari – "Najszybsza przeglądarka na świecie". WebKit jest stale aktualizowany, a wkrótce pojawią się nowe aktualizacje, w tym nowa typografia. Tryb prywatny blokuje prywatne okna przeglądarki, gdy ich nie używasz.
  • Aplikacje internetowe – możesz zamienić często używaną stronę internetową w aplikację internetową. Dodaj ją do Docku, a jej ikona się tam pojawi. Następnie strona internetowa będzie miała wygląd aplikacji. Doskonale współpracuje z innymi sposobami dostępu do aplikacji. Ułatwia dostęp do ulubionych witryn internetowych na Macu.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • WWDC 2023: Wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszym wydarzeniu Apple

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: