Sprawdzamy wiosenne zmiany w Spotify - dźwięk Hi-Fi i nowa aplikacja

Spotify przygotowało kilka zmian dla swoich subskrybentów. Pojawia się nowy plan taryfowy Spotify Hi-Fi oraz odświeżona aplikacja mobilna.

Spotify przekazało, że planuje uruchomienie nowej funkcji Spotify Hi-Fi. Będzie ona bezpośrednim konkurentem dla Tidal Hi-Fi. Poza Spotify Hi-Fi pojawią się również zmiany dla artystów i twórców.

Aplikacja Spotify na iOS
Źródło: Lastovich/Unsplash

Aplikacja Spotify na iOS

Źródło: Lastovich/Unsplash

Na konferencji Stream On, która poświęcona została nowością na największej platformie streamingowej z muzyką zaprezentowano nową funkcję Spotify Hi-Fi.

Zobacz również:

  • Twojej ulubionej piosenki nie ma na Spotify? Sprawdź, jak możesz samodzielnie dodać ją do aplikacji
  • Jaki soundbar do telewizora wybrać? Przegląd najlepszych modeli w 2023

Szwedzi poinformowali, że subskrybenci planu taryfowego Spotify Premium na wybranych rynkach (nie podano dokładnie jakich) otrzymają dostęp do Spotify Hi-Fi. Nowa usługa zaoferuje lepszą jakość streamingu i pozwoli na odtwarzanie ulubionych autorów w formie pożądanej przez ich twórców.

Przedstawiciele Spotify przekazali, że Spotify Hi-Fi zaoferuje muzykę w bezstratnym formacie, którego jakość porównywalna będzie do odtwarzania z wykorzystaniem wysokiej jakości płyty CD.

Dodatkowo Spotify pracuje z największymi producentami sprzętu audio, aby Spotify Hi-Fi dostępne było poprzez Spotify Connect na wielu inteligentnych głośnikach, soundbarach i kinach domowych.

W chwili obecnej nie wiemy, czy Spotify Hi-Fi wymagać będzie wykupienia droższej subskrypcji. Więcej szczegółów poznamy w przyszłości. Usługa wystartuje do końca 2021 roku.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Spotify pracuje nad nową aplikacją mobilną, która zaoferuje zmieniony interfejs użytkownika. Firma ma zamiar ułatwić nawigację po aplikacji i nie będzie już na siłę promować podcastów i wyświetlać nachalnych reklam.

Z przecieków wiemy, że ma być to największy redesign w historii Spotify. Firma zamierza całkowicie przeprojektować widok biblioteki. Po uruchomienie aplikacji zobaczymy ostatnio odtwarzane playlisty, artystów oraz albumy i podcasty. Całość uzupełni nowy przycisk wyszukiwania.

Nowy interfejs jest już testowany na ograniczonej licznie użytkowników. Zostanie udostępniony jako aktualizacja w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: talkdroid.com, Spotify.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: