Sprawne drukowanie od Epsona

Nowe drukarki firmy Epson to wielofunkcyjne urządzenia umożliwiające drukowanie, skanowanie i kopiowane. Dzięki atramentowi Epson DURABrite Ultra umożliwiają pracę bez rozmazywania i blaknięcia tuszu. Są wyposażone w głowicę Epson Micro Piezo, która według producenta sprawia, że drukowanie może przebiegać szybko.

Stylus DX7400 oraz Stylus DX8400 zapewniają szybkość drukowania do 32 stron na minutę, zdjęcie 10x15 w trybie szkicu roboczego ma być gotowe w 26 sekund. Jest to możliwe dzięki nowej głowicy. Funkcja PictBridge umożliwia prace bez komputera, wtedy zdjęcie widoczne jest na wyświetlaczu LCD o przekątnej 6,3 cm.

Wspomniana wyżej technologia Epson DURABrite Ultra sprawia, że zdjęcia są odporne na wodę, co utrudnia ich rozmazywanie się. Polega to na tym, że każda cząstka tuszu jest osadzana w ochronnej otoczce żywicznej, co zabezpiecza przed niszczeniem.

Epson Stylus DX8400

Epson Stylus DX8400

Skaner o rozdzielczości 1200 dpi umożliwia kopiowanie do komputera lub też skanowanie autonomicznie. Wyposażony jest w funkcję Epson Easy Photo Fix, która odpowiada za jakość dokumentu. Do urządzeń dołączone jest oprogramowanie OCR ABBYY FineReader ułatwiające operację. Oprócz tego kupując drukarki otrzymamy aplikacje Epson Creativity Suite oraz Easy Photo Print dbające o archiwizacje, porządkowanie i redukcję czerwonych oczu.

Drukarki wyposażone są w 4 oddzielne kartridże z atramentem, zatem jeśli skończy się tusz wymieniamy tylko konkretny kolor. Cena jednego kartridża wynosi 39,99 złotych.