Sprinkle - nowa gra na tablety i telefony w Tegra Zone

Zarówno w sklepie Android Market od Google jak i Tegra Zone od Nvidii pojawiła się 25 sierpnia nowa gra logiczna. Jest przeznaczona na urządzenia oparte na dwurdzeniowym procesorze Tegra, działające pod kontrolą Androida.

Sprinkle autorstwa studia Mediocre to gra logiczna korzystająca z układu Tegra 2. Wykorzystywany jest on do jak najwierniejszego odwzorowania fizyki wody. Gracz obsługuje działko wodne osadzone na dźwigu, a poprzez dostosowanie jego wysokości oraz kąta tryskania musi gasić pożary. Aby to osiągnąć będzie korzystać ze strumienia wody także do przesuwania obiektów, kręcenia kół i rozbrajania pułapek. Każdy etap (a jest ich w grze 46) to coraz trudniejsze zagadki. Grafika jest bardzo komiksowa i przywodzi na myśl świetną serię Worms znaną z komputerów PC.

Jeśli szukasz gier na Androida, zajrzyj do naszego spisu trzynastu najlepszych gier na Androida lub przyjrzyj się grom przeznaczonym na Xperię Play.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na iOS za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [06.12.2021]
  • Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze
Sprinkle - nowa gra na tablety i telefony w Tegra Zone
Pełną listę obsługiwanych urządzeń można znaleźć na stronie Tegra Zone. Są to między innymi tablety Motorola Xoom i Samsung Galaxy Tab 10.1, oraz smartfony, takie jak Samsung Galaxy R lub LG Optimus 2X. W przygotowaniu jest wersja rozszerzona gry. Tworzona jest ona z myślą o wykorzystaniu kolejnej generacji platformy, czyli czterordzeniowego układu Kal-El. Grę można zakupić zarówno poprzez sklep Android Market oraz aplikację Tegra Zone, a jej cena ustalona została na 1.99 dolara.

W ramach ciekawostki przypomnimy, że Qualcomm pozazdrościł Nvidii sklepu z aplikacjami na system Android i postanowił stworzyć podobną usługę.

Film prezentujący grę: