"Sprytna telewizja" w nowych odtwarzaczach Blu-ray marki Philips

W najnowszych modelach odtwarzaczy Blu-ray Philipsa z serii 7000 i 5000 zastosowano technologię Smart TV. Dzięki niej możliwe jest oglądanie na ekranie połączonego z odtwarzaczem telewizora mediów z Internetu bądź innych urządzeń, takich jak smartfon czy laptop.

Odtwarzacz Blu-ray Philips BDP5200

Odtwarzacz Blu-ray Philips BDP7600

Polecamy:

Zobacz także:

Odtwarzacz Philips BDP7600 wyposażony został w opatentowany system CinemaPerfect HD, którego zadaniem jest m.in. poprawa jakości filmów odtwarzanych z płyt DVD. Kompatybilność z amplitunerami pozbawionymi wejścia HDMI zapewnia urządzeniu wielokanałowe analogowe wyjście audio 7.1, dekodery dźwięku HD Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Urządzenie umożliwia również odtwarzanie płyt Blu-ray 3D.

W modelu BDP7600 zastosowano kartę sieciową Wi-Fi pracującą w standardzie n. Odtwarzacz może być kontrolowany z poziomu smartfona - odpowiednią aplikację sygnowaną marką Philips będzie można znaleźć w Apple App Store i w Android Market do końca maja 2011 r.

Zobacz również:

  • Gry z Xbox Game Pass uruchomisz na każdym telewizorze i to bez konsoli

Młodszy brat wyżej opisywanego odtwarzacza z serii 7000, model BDP5200, oferuje podobny zestaw możliwości, m.in. odtwarzanie płyt Blu-ray 3D, dostęp do portalu internetowego Net TV, wsparcie dla aplikacji zdalnego sterowania za pomocą smartfona, łatwe udostępnianie treści w całym domu dzięki funkcji DLNA i łączność Wi-Fi n. W przeciwieństwie do Philips BDP7600 nie jest za to wyposażony w system CinemaPerfect HD.

Oba modele oferują też obsługę technologii Smart TV. Do odtwarzania na ekranie telewizora plików multimedialnych znajdujących się na różnych urządzeniach należy wszystkie urządzenia połączyć w ramach jednej komputerowej sieci domowej. Sprzęt powinien być np. podłączony do tego samego routera - przewodowo lub poprzez Wi-Fi. Oprócz tego wszystkie urządzenia na których znajdują się media muszą być kompatybilne z technologią DLNA.

"Wiosenną" ofertę Philipsa uzupełnia urządzenie BDP3200, w którym zrezygnowano ze wsparcia dla formatu Blu-ray 3D oraz wbudowanej obsługi łączności bezprzewodowej. Odtwarzacz jest " Wi-Fi-Ready" (aby połączyć się z siecią Wi-Fi do urządzenia należy dołączyć specjalny moduł USB).

Ceny i dostępność

- Philips BDP7600 - dostępny w sprzedaży od maja w sugerowanej cenie 899 zł brutto

- Philips BDP5200 - dostępny w sprzedaży od kwietnia w sugerowanej cenie 549 zł brutto

- Philips BDP3200 dostępny w sprzedaży od maja w sugerowanej cenie 349 zł brutto.

Więcej informacji: Philips