Sprytne narzędzie dla wardriverów

Firma TRENDware planuje wprowadzenie do sprzedaży produktu, będącego połączeniem karty sieciowej WiFi na interfejsie USB 2.0 oraz sprytnego wykrywacza sieci bezprzewodowych. Przypominające zwykłego pendrive'a urządzenie ma się pojawić w sprzedaży już pod koniec bieżącego miesiąca.

Niecałe dwa tygodnie temu nasz redakcyjny kolega w artykule "Wardriving dla każdego" pisał o wycieczce, którą odbył po centrum Warszawy w celu zlokalizowania dostępnych (i niedostępnych) sieci WiFi. Teraz każdy, kto uzbroi się w jedno, malutkie urządzenie firmy TRENDware, będzie mógł się pobawić w wardrivera.

Zainstalowany w wykrywaczu wyświetlacz pokazuje nie tylko samą obecność sieci, ale także takie ważne informacje jak: siłę sygnału, liczbę dostępnych sieci, standard (A/B/G), identyfikator SSID lub nazwę, typ użytych zabezpieczeń (WEP, WPA, czy WPA2) oraz kanał. Ma możliwość wyszukiwania sieci według siły sygnału, SSID, lub tylko sieci otwartych, pozbawionych zabezpieczeń. Ciekawostką jest też fakt, że w tym małym gadżecie znalazło się jeszcze miejsce na zamontowanie litowo-jonowej baterii do zasilania detektora, która ładuje się, gdy podłączymy go do portu USB.

TEW-429UB - sprytne narzędzie dla wardriverów

TEW-429UB - sprytne narzędzie dla wardriverów

Oprócz tego urządzenie jest także w pełni wartościową, bezprzewodową kartą sieciową WiFi 802.11b/g działającą pod systemami Windows 98SE/ME/XP/2000, obsługującą systemy zabezpieczeń WEP 64/128 oraz WPA. Niestety, nie zaimplementowano obsługi WPA2.

Przewidywana cena urządzenia o symbolu TEW-429UB to 80 USD. Więcej informacji będzie można niedługo znaleźć na witrynie producenta.


Zobacz również