Sprytny telefon z cyfrówką

Koncern LG Electronics zaprezentował dwa nowe modele telefony typu smart PDA phone o oznaczeniu LG-SC8000 oraz LG-KC8000. Charakterystyczną cechą obu urządzeń jest wbudowany w nie aparat cyfrowy o matrycy 1,1 megapiksela.

Prezentacja urządzenia dla szerszej publiczności nastąpi podczas targów ITU Telecom World 2003, odbywających się właśnie w Szwajcarii. Sercem telefonu jest procesor Intel Xscale o prędkości 400 Mhz. Posiada on 192 MB pamięci operacyjnej i pracuje pod kontrolą systemu Windows Pocket PC 2003. Wbudowany aparat cyfrowy o matrycy 1,1 megapiksela poza wykonywaniem zdjęć umożliwia także nagrywanie filmów wideo. Zamontowany w urządzeniu wyświetlacz LCD o przekątnej 2,8 cala dysponuje paletą 262 tysięcy kolorów.

W kwestii zastosowań multimedialnych do dyspozycji użytkowników oddano szeroką gamę dodatkowych narzędzi. Są nimi możliwości edytowania wykonywanych zdjęć, moduł poczty elektronicznej, wiadomości w formacie MMS, pobieranie z komputera za pomocą wbudowanego portu USB plików MP3. Nowe "sprytne" telefony PDA LG Electronics do końca roku pojawią się na rynku koreańskim. Wprowadzenie na rynek ogólnoświatowy przewidziane jest w późniejszym okresie.

Więcej informacji: http://www.lge.com


Zobacz również