Sprzedał laptopa i zgłosił jego kradzież

Policja zatrzymała 21-letniego Bartosza G., który sprzedał służbowego laptopa, a następnie złożył fałszywe zawiadomienie o jego kradzieży. Sprawa wyszła na jaw dość przypadkowo. Zatrzymany zakupił bowiem sprzęt na "lewą" fakturę firmową i podał przy tym zły numer NIP.

Policja z warszawskiej Ochoty zatrzymała 21-letniego Bartosza G., który sprzedał służbowego laptopa, a następnie złożył fałszywe zawiadomienie o jego kradzieży. Co ciekawe, oskarżony zakupił sprzęt na "lewą" fakturę firmową. Odpowie więc za popełnienie szeregu przestępstw.

Kilka dni temu do komendy zgłosił się młody człowiek, który twierdził, że ukradziono mu służbowego laptopa. Z jego relacji wynikało, że gdy szedł ulicą Grójecką, ktoś podbiegł do niego i zerwał mu torbę ze sprzętem. Zgłoszenie zostało przyjęte i policja zajęła się sprawą.

Sprawa pewnie nigdy nie zostałaby wyjaśniona. Zadziałał jednak przypadek. Niedługo po zgłoszenia na Policję zadzwoniła księgowa jednak z firm na terenie Ochoty. Powiedziała ona, że otrzymała dziwny telefon z salonu firmowego, gdzie sprzedawane są komputery. Rozmówca powiedział jej, że kilka dni temu ktoś zakupił na fakturę jej firmy laptopa. Na dokumencie widniał jednak zły numer NIP. Księgowa poprosiła o przesłanie faktury. Po dokładniejszym sprawdzeniu okazało się, że faktura jest sfałszowana.

Policja szybko ustaliła, że w obu przypadkach chodziło o laptopa tej samej marki. Po analizie okazało się również, że młody człowiek, któremu skradziono sprzęt pracuje w firmie, gdzie przedłożono "lewą" fakturę.

Wczoraj kryminalni postanowili zatrzymać Bartosza G. 21-latek wpadł w ich ręce w swoim mieszkaniu. Młodzieniec podczas przesłuchania przyznał się, że kupił w sklepie na rachunek firmy laptopa, a następnie go sprzedał. Aby nie mieć z tego żadnych kłopotów postanowił zgłosić jego kradzież.

Teraz mężczyzna odpowie za oszustwo, zgłoszenie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych zeznań. Policjanci szybko odzyskali też laptopa. 21-latkowi grozi teraz do 8 lat pozbawienia wolności.


Zobacz również