Sprzedam barbarzyńcę wraz z zestawem artefaktów!

Handel żywym towarem? Nie, to tylko internetowa aukcja wirtualnych postaci z Diablo2.

Od dłuższego czasu na zachodzie gracze handlują wirtualnymi przedmiotami wykorzystywanymi w grach internetowych. Powstały nawet firmy, które zajmują się produkcją i sprzedażą postaci wraz z całym dobytkiem. Cena zależy oczywiście od poziomu postaci, wartości kredytów posiadanych w grze, stanu posiadania itd. Zamówienie gotowej osobowości do gry EVERQUEST kosztuje 10 USD za każdy poziom(żeby w pełni bawić się grą postać powinna mieć 45 poziom, co daje 450 USD za postać wykreowaną od podstaw).

Najwięcej ofert dotyczy artefaktów, broni i nieruchomości wykorzystywanych w grach internetowych a ceny wahają się od kilku dolarów do kilku tys. dolarów w zależności od unikalności danego przedmiotu.

Najdroższa początkowa oferta jaką udało mi się znaleźć w serwisie aukcyjnym Ebay opiewa na niebagatelną sumę 3,5 tys USD i dotyczy budowli z gry Ultima On Line. W tej cenie otrzymacie dwa gotowe wirtualne zamki, w miejscu gdzie przez długie lata nie planuje się robót budowlanych oraz 200 000 w złocie. Choć oferta wydaję się absurdalnie droga znaleźli się chętni, którzy chcą zapłacić nawet 3 900 USD. W propozycjach E-Baya znajduje się obecnie ponad osiem tysięcy ofert sprzedaży wirtualnych przedmiotów i postaci z gier internetowych!

Głównie za sprawą drogiego dostępu do internetu Polska leży jeszcze na peryferiach tego nurtu - ale mamy już kilka tysięcy graczy on line, którzy chętnie wymienią się postaciami lub artefaktami. Rodzimy serwis aukcyjny Allegro stworzył specjalną kategorię, w której można zamieszczać oferty sprzedaży wirtualnych przedmiotów i postaci z gier. Obecnie w serwisie znajdziecie ok. 30 ofert wirtualnych przedmiotów a ich ceny wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilkudziesięciu złotych( najdroższy przedmiot kosztuje 30 zł).

Najciekawszą propozycja rodzimych aukcji jest oferta sprzedaży dostępu do Battlenetu wraz z sześcioma bohaterami obładowanymi po uszy bronią i artefaktami. Do zaangażowania czeka m.in. Dark Sniper - barbarzyńca sześćdziesiątego poziomu, który osiągnął najwyższe szczyty w posługiwaniu się bronią miotaną ( noże, toporki itp.). Na wyposażeniu Dark Snipera, poza dopasowanym do umiejętności uzbrojeniem, znajdziecie całą gamę użytecznych artefaktów i talizmanów. Pozostałe postaci dostępne w ofercie, nie są raczej materiałem na wojowników ale za to idealnie sprawdzają się w roli tragarzy. Cena początkowa został ustalona na 10 zł.

Jeżeli tylko poprawi się jakość, dostępność i koszt połączeń internetowych w Polsce, fala tego nurtu zaleje nas błyskawicznie. Powstaną rodzimi producenci bohaterów internetowych oraz handlarze wirtualnymi przedmiotami. Ciekawe czy wraz z nimi wypłyną na łamy internetu obrońcy praw postaci występujących w grach komputerowych?

Hasła w stylu: „Precz z handlem osobowościami!”, „Uwolnić magów i barbarzyńców!” czy „Klonowaniu amazonek mówimy stanowcze nie!” na pewno wniosłyby nieco kolorytu w środowisko graczy internetowych.

Szczegóły aukcji w serwisie Allegro znajdziecie pod tymi adresami:

http://idg.allegro.pl/static/9/32/1574/d0.html

http://idg.allegro.pl/static/9/32/1575/d0.html