Sprzedane! I co dalej? Logistyka wysyłek


Siódemka

Przedsiębiorstwo, jako jedno z pierwszych w Polsce, udostępniło swoim klientom technologię e-podpisu. Siódemka (www.siodemka.com) jest zresztą bardzo nowoczesnym kurierem. Dostęp do informacji na temat nadawanych przesyłek można uzyskać nie tylko na stronie, lecz także z pomocą aplikacji Mobile7 w urządzeniach z systemem iOS lub Android. Z użyciem smartfonu, poza monitorowaniem przesyłki, można m.in. wycenić dostawę z pomocą specjalnego kalkulatora, zamówić kuriera po odbiór swojej przesyłki czy zlokalizować najbliższy oddział firmy.

Siódemka przeznaczona jest raczej dla klientów indywidualnych i małych firm. Koszt wysłania paczki do 1kg to około 33 zł, do 5 kg - 35 zł, a do 10 kg - 38 zł. Przesyłki międzynarodowe realizowane są we współpracy z firmą OCS. Naszym zdaniem, wysyłając paczki poza granice kraju, lepiej będzie jednak skorzystać z usług DHL lub UPS.

Zobacz również:

  • Ile trwa dostawa PlayStation 5? Sklepy nam odpowiedziały! (02.05.2023)
  • Sklepy nie stosują się do dyrektywy Omnibus? UOKiK nasyła kontrole i weryfikuje

Klienci cenią sobie rzetelność i rozwój tej firmy na przestrzeni ostatnich lat. Siódemka, krytykowana wcześniej za brak elastyczności w kontaktach z odbiorcą, dziś wskazuje na obsługę klienta i możliwość porozumienia się jako swoją kluczową zaletę w porównaniu z konkurencją. Warto w tym miejscu zauważyć, że o jakości współpracy z kurierem często decyduje zaledwie kilka osób - handlowiec, z którym podpisujemy umowę i kurier, który odbiera a potem dostarcza naszą paczkę pod wskazany adres.

Sprzedane! I co dalej? Logistyka wysyłek

Siódemka S.A. jest stosunkowo młodą firmą, która świadczy usługi kurierskie od dwunastu lat. Oferuje przesyłki lokalne, krajowe, a także – choć w mniejszym zakresie – międzynarodowe.

DPD

Tak jak w przypadku konkurencyjnych firm, postanowiliśmy sprawdzić cenę standardowych przesyłek krajowych w ofercie DPD (www.dpd.com.pl). Okazało się, że za wysłanie paczki do 1 kg należałoby zapłacić 40 zł, za paczkę do 5 kg - 43 zł, a za paczkę do 10 kg - 50 zł. W cenie tej usługi wliczone jest ubezpieczenie do kwoty 5000 złotych i dwie próby doręczenia przesyłki. Informację o zamiarze doręczenia oraz nieudanej próbie doręczenia paczki otrzymasz na "komórkę" przez usługę SMS.

Firma posiada usługę o nazwie Opakowania Specjalne, której celem jest jeszcze pewniejszy i bardziej bezpieczny transport towarów. W pierwszym pakiecie, klient otrzyma solidne opakowania do wykorzystania w przesyłkach. Drugi pakiet przenosi ciężar pakowania towarów na specjalistów zatrudnionych w DPD.

DPD nie udostępnia zbyt wielu zniżek i promocji. Dostawca ten jest jednak chwalony za ekspresowe tempo i dbałość o jak najlepszy stan doręczanych paczek.

Sprzedane! I co dalej? Logistyka wysyłek

DPD to renomowana, niemiecka firma kurierska, szczególnie lubiana w państwach zachodniej Europy. Choć nie oferuje najniższych cen, często zyskuje zwolenników przy dłuższej współpracy.

K-EX

Firma nie umożliwia wysyłania przesyłek za granicę. Oferuje za to dość korzystne ceny dostaw, zaczynające się od 30 zł za paczkę o wadze do 1 kg. Za wysyłkę paczki do 5 kg zapłacisz 36 zł, a za paczkę do 10 kg - 39 zł. Oczywiście ceny te mogą być znacznie niższe, jeśli zdecydujesz się na stałą współpracę z tym kurierem.

Do śledzenia w jakim miejscu znajduje się przesyłka służy narzędzie Track&Trace (wystarczy podać nr listu przewozowego). Złożenie zlecenia jest możliwe dopiero po rejestracji w serwisie internetowym K-EX.

K-EX (www.k-ex.pl) nie należy do najwyżej ocenianych firm kurierskich w Polsce. Od jakiegoś czasu firma prowadzi jednak ciekawą kampanię wraz z serwisem Opineo.pl. Jej przedstawiciel odpowiada na wszystkie komentarze klientów i chętnie wyjaśnia kwestie sporne.

Sprzedane! I co dalej? Logistyka wysyłek

K-EX to ogólnopolska firma kurierska, świadcząca usługi w zakresie przewozów ekspresowych. Nie jest może tak duża jak konkurencyjne, ale nie przeszkadza jej to w sprawnej pracy.

Poza opisanymi powyżej w Polsce działają jeszcze inne firmy kurierskie. Są wśród nich chociażby Opek (www.opek.com.pl) czy X-press Couriers (www.x-press.com.pl) oraz specjalizujące się w przesyłkach międzynarodowych firmy RAFFO (www.raffo.com.pl), MIST POLSKA (www.mistpolska.pl) i RGW Express (www.rgw-express.pl).


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: