Sprzedano już 10 mln PSP

Koncern Sony poinformował, że liczba sprzedanych na całym świecie przenośnych konsoli do gier PSP przekroczyła w piątek 10 mln egzemplarzy. Taki wynik osiągnięto w 10 miesięcy - oznacza to, że PSP jest najlepiej sprzedającym się produktem w historii serii PlayStation.

Przedstawiciele Sony poinformowali, że najwięcej konsoli sprzedano w USA - ok. 4.5 mln. Na drugim miejscu znalazła się Japonia (ok. 3 mln), zaś na trzecim - Europa (w której sprzedaż PSP sięgnęła 2,5 mln). W tej chwili posiadacze urządzenia mają do dyspozycji ok. 180 gier dla PSP (ich sprzedaż na całym świecie przekroczyła już 19 mln), a także stosunkowo bogaty katalog filmów, które można oglądać na ekranie urządzenia.

Konsola PSP trafiła na rynek pod koniec ubiegłego roku. Urządzenie może służyć do grania, a także odtwarzania plików audio i wideo. Co więcej, kilka tygodni temu producent udostępnił uaktualnienie wyposażające PSP w możliwość przeglądania stron WWW. Więcej informacji na temat konsoli można znaleźć w tekście "Sony PSP - przenośny pożeracz czasu!".


Zobacz również