Sprzedano już 2 miliony PLAYSTATION 3, co dalej?

Zgodnie z informacjami, które znajdują się na oficjalnej stronie Sony Japan, na całym świecie sprzedano już 2 miliony egzemplarzy konsoli PLAYSTATION 3. Połowa tej liczby przypada na rynek Japonii.

Sprzedano już 2 miliony PLAYSTATION 3, co dalej?

Oficjalne oświadczenie prasowe Sony potwierdza, że nie osiągnęła swojego celu i nie sprzedała dwóch milionów PS3 do końca poprzedniego roku.

Mimo to, przedstawiciele firmy są zadowoleni i utrzymują, ze konsola osiągnęła magiczne dwa miliony sprzedanych sztuk najszybciej ze wszystkich produktów firmy tego typu.

Po zapoznaniu się z wynikami sprzedaży, przedstawiciele Sony powtórzyli, że celem firmy jest osiągnięcie sześciu milionów sprzedanych PS3 do końca marca 2007. Korporacja pokłada ogromną nadzieję w rynku europejskim.

Z ciekawostek warto nadmienić, że do końca 2006 roku sprzedaż produktów software na konsolę (Japonia i Stany Zjednoczone) przekroczyła pięć milionów sztuk. Rekordy bije gra wyścigowa Gran Turismo HD Concept, którą w Japonii pobrano aż 300 tysięcy razy w ciągu 20 dni.

Oświadczenie prasowe Sony pojawiło się w dzień po tym, jak grupa analityków ze specjalistycznej firmy Nomura Securities zasugerowała, że Sony osiągnęło jedynie 75% z planowanych na 2006 zysków. Przyczyną miałyby być słabsze niż oczekiwane wyniki sprzedaży w Stanach Zjednoczonych.

Firma przewiduje, że do Sony nie uda się do końca marca osiągnąć sześciu milionów sprzedanych PS3. Zamiast tego podaje liczbę 4,5 miliona.