Sprzedano milion kopii Wiedźmina!

CD Projekt oraz CD Projekt RED ogłosiły, że światowa sprzedaż Wiedźmina przekroczyła już 1 milion egzemplarzy. Taki wynik oznacza przede wszystkim, że rodzimej produkcji udało się osiągnąć poziom międzynarodowy.

CD Projekt oznajmił, że Wiedźmin, epicka gra RPG pozwalająca wcielić się graczom białowłosego pogromcę potworów Geralta, w ciągu dwunastu miesięcy od premiery sprzedała się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Jest to rewelacyjny wynik zważywszy na to, że gra przeznaczona jest dla jednego gracza i dostępna tylko na komputery PC. Dodatkowo skalę sukcesu podkreśla fakt, że Wiedźmin jest debiutanckim projektem studia CD Projekt RED.

"Stworzyliśmy Wiedźmina z myślą, by stać się uznanym studiem, które osiągnęło sukces tworząc gry dla swych fanów. Produkcja Wiedźmina i Wiedźmina: Edycji Rozszerzonej kosztowała nas ponad 11 milionów dolarów, więc jest nam miło, że choć część tych kosztów się zwróciła" - powiedział Adam Kiciński, dyrektor zarządzający studia CD Projekt RED.

"W świecie Wiedźmina jest wciąż wiele miejsc nieodkrytych i oczywiście jest również szerokie grono osób, które z radością zobaczyłoby grę na konsolach... jesteśmy oczywiście studiem tworzącym przede wszystkim gry na PC, ale nigdy nic nie wiadomo!" - dodał Kiciński.

Więcej informacji o Wiedźminie można znaleźć na oficjalnej stronie.

Dobry, zły i brzydki. Recenzja Wiedźmina