Sprzedano milion kopii Wiedźmina!

CD Projekt oraz CD Projekt RED ogłosiły, że światowa sprzedaż Wiedźmina przekroczyła już 1 milion egzemplarzy. Taki wynik oznacza przede wszystkim, że rodzimej produkcji udało się osiągnąć poziom międzynarodowy.

CD Projekt oznajmił, że , epicka gra RPG pozwalająca wcielić się graczom białowłosego pogromcę potworów Geralta, w ciągu dwunastu miesięcy od premiery sprzedała się na całym świecie w ponad milionie egzemplarzy. Jest to rewelacyjny wynik zważywszy na to, że gra przeznaczona jest dla jednego gracza i dostępna tylko na komputery PC. Dodatkowo skalę sukcesu podkreśla fakt, że Wiedźmin jest debiutanckim projektem studia CD Projekt RED.

"Stworzyliśmy Wiedźmina z myślą, by stać się uznanym studiem, które osiągnęło sukces tworząc gry dla swych fanów. Produkcja Wiedźmina i Wiedźmina: Edycji Rozszerzonej kosztowała nas ponad 11 milionów dolarów, więc jest nam miło, że choć część tych kosztów się zwróciła" - powiedział Adam Kiciński, dyrektor zarządzający studia CD Projekt RED.

"W świecie Wiedźmina jest wciąż wiele miejsc nieodkrytych i oczywiście jest również szerokie grono osób, które z radością zobaczyłoby grę na konsolach... jesteśmy oczywiście studiem tworzącym przede wszystkim gry na PC, ale nigdy nic nie wiadomo!" - dodał Kiciński.

Więcej informacji o Wiedźminie można znaleźć na oficjalnej stronie.

Dobry, zły i brzydki. Recenzja Wiedźmina