Sprzedawał broń w Internecie, zatrzymała go policja

Aukcje internetowe stają się z roku na rok coraz bardziej popularne. Coraz większa jest też pomysłowość sprzedających. Niedawno stołeczni policjanci zatrzymali handlarza bronią, który oferował swoje towary na... aukcjach internetowych.

Zatrzymany to 54-letni Bogdan L. z Dębe Wielkie koło Mińska Mazowieckiego. Mężczyzna oskarżony jest o kupowanie replik broni palnych sprzed 1850 roku, przerabianie ich i sprzedawanie na aukcjach internetowych. Podczas przeszukania w jego domu znaleziono karabiny z magazynkiem, proch oraz rewolwer.

Jak wynika z policyjnych ustaleń 54-letni mężczyzna postanowił stworzyć firmę, która zajmowałaby się przeróbkami broni. Mężczyzna nie postarał się jednak o stosowne zezwolenia. Sprzedaż broni na aukcjach internetowych była więc nielegalna. Na razie nie wiadomo do kogo dokładnie trafiła broń przerobiona przez zatrzymanego.

54-letni Bogdan L. usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Mińsku Mazowieckim podjął decyzję o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru.

Źródło: Serwis Policja.pl


Zobacz również