Sprzedawcy zdradzają ceny procesorów z rodziny Phenom II

W ofertach sklepów internetowych można znaleźć już podstawowe informacje oraz ceny najnowszych procesorów z rodziny Phenom II. Sytuacja jest niewygodna dla Advanced Micro Devices, która planuje przeprowadzić oficjalną prezentację układów dopiero podczas styczniowych targów CES 2009.

Na stronach niektórych sprzedawców internetowych można już znaleźć wiele ciekawostek dotyczących najnowszych procesorów z rodziny Phenom II. Ten swoisty "wyciek danych" spowodowany jest tym, że AMD ma rozpocząć dystrybucję układów do magazynów sklepowych 27 grudnia. Oficjalne przedstawienie procesorów odbędzie się zaś kilka tygodni później - podczas targów Consumer Electronics Show w Las Vegas (8-11 stycznia).

Czterordzeniowe procesory Phenom II będą działały z prędkością od 2,8GHz do 3GHz i zaoferują 8MB pamięci cache. Wiadomo, że procesory będą znacznie przyjaźniejsze dla wszystkich miłośników overclockingu. AMD wcześniej w tym roku zaprezentowało Phenoma II podkręconego do 4GHz (chłodzenie powietrzem), a nawet do 5GHz (chłodzenie ciekłym azotem).

Sklep Computers4Sure wskazuje, że czterordzeniowy AMD's Phenom II X4 940 (3GHz) będzie kosztował w Stanach Zjednoczonych 304 dolary. Kanadyjski sprzedawca, A-Power Computer Online, wycenił ten sam układ na 373 dolary.

Inny czterordzeniowy Phenom II X4 920 (2.8GHz) oferowany jest przez Computers4sure za 271 dolarów. A-Power sprzedaje chip za 317 dolarów.

Jak na razie widać, że procesory będą obsługiwać pamięć DDR2. Układy ze wsparciem DDR3 pojawią się prawdopodobnie w ciągu kilku najbliższych miesięcy (wraz z nowym gniazdem AM3 dla płyt głównych).

Szczegółowe plany sprzedaży Phenomów II znajdziecie w artykułach: "AMD ujawnia szczegóły procesorów Phenom II" oraz "Procesory przyszłego roku: plany Intela i AMD".