Sprzedawcy zniechęcają klientów do Windows 10

Windows 10 okazał się ogromnym sukcesem. Miliony osób zdecydowały się na wykonanie aktualizacji, którą Microsoft umożliwił posiadaczom maszyn z Windows 7 i Windows 8.1. Nie wszystkim jednak nowe oprogramowanie przypadło do gustu.

Microsoft zaprezentował Windows 10 trzy miesiące temu i system został ciepło przyjęty przez recenzentów i użytkowników. Okazuje się jednak, że sprzedawcy i producenci nie są zbyt zadowoleni z nowego oprogramowania firmy Satyi Nadelli.

Jak można przeczytać w serwisie Laptop Magazine, przedstawiciele firm Dell i HP zniechęcają klientów do aktualizacji systemu do wersji Windows 10. Osoby, które powinni pomagać użytkownikom w rozwiązaniu problemów technicznych z ich sprzętem, doszukują się problemów po stronie Microsoftu.

Support firmy Dell w rozmowie z przedstawicielem Laptop Magazine stwierdził, że użytkownicy Windows 10 zgłaszają mnóstwo problemów, a sam system ma wiele błędów. W celu rozwiązania problemu z touchpadem zaproponowano powrót do systemu Windows 8.1.

Okazuje się, że fikcyjny problem podstawionego klienta nie był wcale związany z systemem operacyjnym. Pracownik nie zadał sobie jednak trudu i zamiast pomóc użytkownikowi chciał go narazić na niepotrzebną stratę czasu związaną ze zmiana systemu na starszą wersję.

Są sprzedawcy, którzy nie polecają Windows 10 klientom

Są sprzedawcy, którzy nie polecają Windows 10 klientom

Przedstawiciele Della potwierdzają, że zdarza się im sugerować użytkownikom takie działania " w wyjątkowych przypadkach". Jednocześnie ofickalny przedstawiciel Della mówi, że jego firma ma zamiar dalej promować Windows 10 i chce sprawić, by aktualizacji maszyn ich klientów przebiegała bezproblemowo.

Niestety, z rozmów z przedstawicielami firm z działu pomocy technicznej wynika, że nie umieją oni rozwiązać wielu problemów i jako remedium sugerują zmianę systemu operacyjnego robiąc z Windows 10 ofiarnego kozła.

źródło: laptopmag.com