Sprzedaż Astral Chain przekroczyła oczekiwania twórców

Świetnie oceniana gra - Astral Chain, może się okazać największym sukcesem studia PlatinumGames. Reżyser projektu zdradził, że gra sprzedała się lepiej niż przypuszczano.

PlatiniumGames nie może narzekać na brak zajęć, studio pracuje obecnie nad kilkoma projektami, z których warto wyróżnić Bayonetta 3 i Babylons Fall, powstające we współpracy kolejno z Nintendo i Square Enix. Jednak już teraz studio ma powody do zadowolenia, wydana pod koniec sierpnia minionego roku gra – Astral Chain, na Nintendo Switch, okazała się ogromnym sukcesem zespołu.

Reżyser projektu - Takahisa Taura, w ostatnim wywiadzie dla prestiżowego magazynu - Famitsu, zdradził, że gra sprzedała się lepiej niż przypuszczano. Niestety, zarówno studio, jak i wydawca – Nintendo, nie podają konkretnych liczb. Dobra sprzedaż Astral Chain nikogo specjalnie nie dziwi. Gra zebrała pozytywne recenzje, zarówno wśród graczy, jak i recenzentów.

Warto nadmienić, że zaledwie wczoraj włodarze studia PlatinumGames, ogłosili nawiązanie współpracy z Chińskim gigantem technologicznym – Tencent. Twórcy zapewniają, że nowa umowa w żaden sposób nie wpłynie na niezależność studia, a dodatkowe fundusze pozyskane od chińskiego hegemona, pozwolą studiu na umocnienie swojej biznesowej pozycji oraz inwestycje w samodzielną publikację swoich tytułów.

źródło: gamingbolt.com