Sprzedaż Half-Life'a 2 - kultowy przebój nie zawodzi!

Według informacji opublikowanych przez wydawcę drugiej odsłony "Half-Life'a", firmę Vivendi, na całym świecie sprzedano już ponad 1,7 miliona egzemplarzy tej gry.

Mimo kłopotów nękających ekipę deweloperską gry (m.in. kradzież części kodu gry w 2003 roku), które 'zaowocowały' ponad rocznym opóźnieniem premiery gry, do końca ubiegłego roku kopie "Half-Life 2" nabyło ponad 1,7 miliona osób. Biorąc pod uwagę fakt, że gra została wydana 16 listopada osiągnięcie takiego wyniku, w ciągu zaledwie półtora miesiąca, dało kontynuacji "Half-Life'a" pozycję jednego z najpopularniejszych tytułów ubiegłego roku.

Przypomnę tylko, że w kontynuacji wydanej w 1998 roku gry "Half-Life" ponownie wcielamy się w rolę Gordona Freemana, który podobnie jak w pierwszej części gry musi obronić ludzkość przed najazdem obcych. Akcja gry zaczyna się w pociągu, którym nasz bohater udaje się do miasta "City 17", gdzie Gordon rozpocznie swoją walkę z siłam okupacyjnymi przybyszów z bezwzględnych przybyszów z kosmosu. Gra składa się z 12 rozbudowanych etapów, podczas których Freemanowi pomagać będzie Alyx Vance - nowa postać, której matka zginęła podczas wydarzeń będących tematem pierwszej części HL.

Więcej informacji na temat "Half-Life'a 2" można znaleźć na łamach specjalnej sekcji poświęconej grze, którą znajdziecie pod tym adresem.


Zobacz również